Aktualności

Ostróda 2013


Jak co roku młodzież naszej szkoły udała się na obóz sportowo-rekreacyjny do ośrodka „Bajka” koło Ostródy, nad Jeziorem Drwęckim. Biwak odbył się w dniach 27.07.2013-05.08.2013r. Czterdziestu uczniom towarzyszyło ośmiu nauczycieli i pracowników ZSOiZ z Ciechanowca, w osobach: Pana Dyrektora Eugeniusza Święckiego, Pana Wicedyrektora Ryszarda Kulczakiewicza, Pani Grażyny Panas, Pani Kuczabo Joanny, Pana Stefańskiego Wojciecha, który był kierownikiem wycieczki, Pani Strzałkowskiej Ewy, Pana Romana Kruczyńskiego oraz Pana Łukasza Godlewskiego.
    Podróż upłynęła szybko dzięki miłej atmosferze, rozmową, żartom oraz zafascynowaniu uczniów krajobrazem mazurskim. Po przybyciu na miejsce zjedliśmy kolacje, po której nastąpiło długo oczekiwane zakwaterowanie w pokojach lub domkach. Wieczorem udaliśmy się jeszcze na spotkanie organizacyjne, które poprowadził osobiście Dyrektor E. Święcki. Następnego dnia uczniowie jak sami mówili: „możemy nacieszyć swoje oczy pięknymi widokami”. Faktycznie, jezioro nad którym mieszkaliśmy, było przecudne.
    Dzięki sprzyjającej pogodzie i możliwością technicznym ośrodka nie zabrakło atrakcji dla miłośników aktywnego wypoczynku. Prawie każdego dnia mieliśmy okazję do pływania w obecności ratownika, grania w plażową siatkówkę, spływu kajakami czy zabawy na rowerku wodnym. Dużo wrażeń i emocji zapewnił nam również rejs jachtem po Jeziorze Drwęckim.
     Sama Ostróda również przypadła wszystkim do gustu, i to nie tylko ze względu na bliskość względem naszego ośrodka. Miasto urzeka bowiem swoją zabudową, czystością
i ustronnością.
     Pobyt w ośrodku wypoczynkowym „Bajka” nie był jednak jedyną przewidzianą atrakcją dla naszej młodzieży. Pierwszym punktem programu poza Ostródą był wyjazd do Malborka, w celu zwiedzenia pozostałości po jednym z największych i najznakomitszych zamków średniowiecznej Europy. Młodzież z wielkim zapałem podziwiała dorobek Zakonu Krzyżackiego, zadając przy tym mnóstwo pytań, zarówno przewodnikowi jak i nauczycielowi historii.
Kolejną atrakcją była wycieczka do Stegny. Jak się później okazało, był to świetny pomysł, gdyż wielu uczestników dopiero pierwszy raz miała możliwość zobaczenia
i ewentualnie wykąpania się w polskim morzu.
     Następnym punktem programu było udanie się do Gierłoży, gdzie znajduje się dawna kwatera główna Adolfa Hitlera, tzw. Wilczy Szaniec (Wolfsschanze). Młodzież naszej szkoły miała możliwość zapoznania się z możliwościami technicznymi i rozwiązaniami obronnymi III Rzeszy Niemieckiej. Wielu z nich było pod ogromnym wrażeniem pomysłowości niemieckiej.
     Uczniowie dodatkowo mieli możliwość umilenia sobie czasu na wieczornych ogniskach i dyskotekach. Pobyt w ośrodku „Bajka” był dla młodzieży tak bardzo ciekawy
i dynamiczny, iż jak sami mówili, nie sposób było się tam nudzić, większość z nich zapomniała nawet o komputerach i fb.
Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy i po niespełna dwóch tygodniach musieliśmy wracać do domu. W poniedziałek piątego sierpnia ze smutkiem w oczach opuściliśmy nasz piękny i wyjątkowy ośrodek – „Bajkę”. Obóz z całą pewnością można uznać za udany. Wycieczka okazała się znakomitym połączeniem wypoczynku
z powiększeniem swojej wiedzy z geografii, historii czy architektury. Mamy nadzieję, że za rok ponownie udamy się do „Bajki” aby utrzymać zapoczątkowaną tradycję z 2005 roku.