Aktualności

Otwarcie odcinka drogi powiatowej Radziszewo-Sieńczuch - Czaje-Wólka


28 lipca oficjalnie otworzono wyremontowany odcinek drogi powiatowej Radziszewo-Sieńczuch - Czaje-Wólka. W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki, Przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Dorota Łapiak, a także przedstawiciele duchowieństwa, radni szczebla gminnego i powiatowego oraz mieszkańcy miejscowości Czaje-Wólka.

 

Inwestycja zrealizowana została przez Powiat Wysokomazowiecki w ramach programu ,,Fundusz Dróg Samorządowych". Całkowity koszt zadania to 3 498 763 zł, z czego kwota dofinansowania dotacją budżetu państwa to 2 773 606 zł.

 

- Ta droga ma wieloletnią historię - zaznaczył Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński. - Na inwestycję od Trzask do miejscowości Czaje-Wólka składają się trzy odcinki, które były wykonywane etapami. Bez wątpienia jednym z największych orędowników remontu tej drogi był na przestrzeni lat pan Antoni Malinowski, dawny Radny Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, a obecny Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu, który obawiał się nawet, że remontu tej drogi nigdy nie doczeka. Bez wątpienia bardzo duży nacisk na tę inwestycję był ze strony radnych powiatowych, szczególnie pani przewodniczącej, Doroty Łapiak. Chciałbym przeprosić mieszkańców za to, że tyle czasu to trwało, aż doczekaliście się normalnej drogi. (…) Chcę bardzo podziękować panu wojewodzie, Bohdanowi Paszkowskiemu. To dzięki jego dobremu spojrzeniu na nasz powiat udało się uzyskać dofinansowanie i zrobić tę drogę aż do samej miejscowości Czaje-Wólka. Udaje się nam spinać te inwestycje drogowe dzięki takim osobom jak pan Wojewoda.

 

Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji serdecznie podziękowali Burmistrz Ciechanowca, Eugeniusz Święcki oraz Przewodnicząca Rady Powiatu, Dorota Łapiak. Wojewoda Podlaski zaznaczył, ze remont drogi nie byłby możliwy, gdyby nie powstanie programu Funduszu Dróg Samorządowych.

 

- Jeszcze kilka lat temu, w roku 2016 czy 2017, było z tymi inwestycjami lokalnymi trudniej. Tych pieniędzy było mało. Ograniczały się do kwoty może 10 mln złotych. Istniały ograniczenia ilościowe na jedną gminę czy jeden powiat (…) Przez ten czas wiele się zmieniło. Powstał Fundusz Dróg Samorządowych. Tych pieniędzy na remont dróg powiatowych i gminnych jest znacznie więcej.

 

W trakcie uroczystości Wojewoda wręczył również nadany przez Prezydenta RP Srebrny Krzyż Zasługi księdzu Antoniemu Gaładykowi, byłemu rektorowi rektoratu Matki Bożej Ostrobramskiej w Czajach ,,za zasługi w działalności na rzecz upamiętnienia historii Polski i za propagowanie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych".