Otwarcie Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem


14 czerwca 2021 r. do użytkowania oddany został Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem. Modernizacja oddziału została przeprowadzona w ramach zadania „Rozbudowa i modernizacja Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem – etap IV”, którego całkowity koszt to ponad 22 mln złotych.

 

W uroczystym otwarciu oddziału udział wzięli m.in. Senator RP Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, przewodnicząca Rady Powiatu Wysokomazowieckiego Dorota Łapiak, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko, przedstawiciele lokalnych samorządów, a także pracownicy szpitala. Wszystkich obecnych przywitała Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Bożena Grotowicz.

 

- To bardzo początek. Szpital ma ogromny potencjał, a ci ludzie, których zdążyłam bliżej poznać, dają gwarancję tego, by w przeciągu najbliższych lat szpital w Wysokiem Mazowieckiem stał się być może najlepszy w województwie i jednym z najlepszych w kraju – zaznaczyła dyrektor Grotowicz.

 

Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński złożył serdeczne podziękowania wszystkim, zaangażowanym w pracę na rzecz szpitala oraz wspieranie trwającej inwestycji.

 

-  Chcę podziękować panu Senatorowi, który przeciera nam ścieżki w Warszawie, a także panu Wojewodzie Bohdanowi Paszkowskiemu, który zawsze podchodzi do nas z otwartym sercem. Dziękuję pani dyrektor, a także personelowi szpitala. Wiem, że jest ciężko, bo przed nami jeszcze rok pracy w tych dość spartańskich warunkach podczas modernizacji, widzimy tu jednak efekty, ten standard, do którego wszyscy dążyliśmy i o którym marzyliśmy. Właśnie dla takich momentów pracujemy. Dziękuję panu ordynatorowi Szymczukowi za to, że chociaż warunki były trudne, to nadal pracowaliście, niosąc pomoc potrzebującym. Dziękuję personelowi pielęgniarskiemu za zorganizowanie tego oddziału na nowo. (…) Modernizacja szpitala to duży projekt, prawie dwudziestotrzymilionowy i korzystając z okazji chcę podziękować Radzie Powiatu Wysokomazowieckiego za wspieranie inicjatyw dotyczących szpitala. W tej kadencji postawiliśmy wszystko na szpital. W latach 2020-2022 zainwestujemy łącznie w szpital (w tym także szpital w Ciechanowcu) 40 milionów złotych. To jest naprawdę potężny strumień pieniędzy, ale inwestujemy w coś, na czym nam wszystkim najbardziej zależy – w zdrowie. Nie zabraknie nam, jako Radzie Powiatu, determinacji aby dalej te inwestycje prowadzić.

 

Zaproszeni goście wspólnie z kierownictwem Oddziału Chirurgii dokonali uroczystego przecięcia wstęgi.

Od lat Oddział Chirurgii Ogólnej stanowi integralną część Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Zapewnia wielospecjalistyczną pomoc chirurgiczną. Pracownikami są wyłącznie doświadczeni chirurdzy oraz pielęgniarki, otaczający troskliwą opieką każdego pacjenta. Naszym chorym zapewniane są najlepsze możliwe warunki pobytu, pełne bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych oraz kompleksowe podejście.

Odział Chirurgii świadczy pełen zakres klasycznego leczenia operacyjnego oraz leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych technik laparoskopowych. Posiada wieżę laparoskopową z obrazowaniem 4K, co zwiększa precyzję i bezpieczeństwo w takcie zabiegu. Oddział ponadto specjalizuje się w operacjach tarczycy, gdzie każdego roku wykonywanych jest ponand 450 operacji przy użyciu nowoczesnego neuromonitoringu co daje Oddziałowi I miejsce na Podlasiu.

 

Szczegóły zadania:

Nazwa zadania: „Rozbudowa i modernizacja Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem – etap IV”

Termin realizacji: grudzień 2019 – wrzesień 2022

Wartość zadania: 22 779 810,17 Pln

Źródła finansowania:

50% wartości zadania – budżet państwa,

25% wartości zadania – powiat wysokomazowiecki

25% wartości zadania – wkład własny szpitala