Otwarcie Oddziału Pediatrii w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem


28 czerwca w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem oficjalnie oddano do użytku zmodernizowany Oddział Pediatrii, w którym diagnozuje się i leczy większość chorób wieku dziecięcego. Jest to kolejny zamknięty etap trwającej modernizacji całego budynku szpitala, której łączny koszt to ponad 22 mln złotych.

 

W uroczystym otwarciu oddziału udział wzięli m.in. Senator RP Jacek Bogucki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Radni Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, przedstawiciele lokalnych samorządów, a także pracownicy szpitala. Wszystkich obecnych przywitała Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem Bożena Grotowicz, która podsumowała efekty trwającej kilka ostatnich miesięcy modernizacji oraz zaprezentowała nowo zakupiony sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń.

 

Na nowo otwartym oddziale wydzielono części dla dzieci młodszych i starszych. Zgodnie z nową aranżacją pokoje zyskały łazienki, co znacząco podniesie komfort pobytu najmłodszych pacjentów i ich opiekunów. Do dyspozycji rodziców przeznaczona jest również kuchnia ze wszelkimi potrzebnymi udogodnieniami. Przeszklone ściany pomiędzy pokojami dla najmłodszych, a dyżurką pielęgniarek zapewniają stałą obserwację i zwiększają bezpieczeństwo przebywających tam dzieci. Barwny wystrój sal – kolorowe łóżka, fotele, szafki i ściany – to wszystko sprawi, że dzieciom, które będą leczone w Naszym Oddziale przyjemniej upłynie czas powrotu do zdrowia. Dzięki zatrudnionej na Oddziale profesjonalnej kadrze medycznej i miłej atmosferze, najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu, będą szybko wracać do zdrowia otoczeni najwyższej jakości opieką.  

 

Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński serdecznie podziękował za wsparcie w uzyskaniu dofinansowania z budżetu państwa m.in. Wojewodzie Podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu i Senatorowi RP Jackowi Boguckiemu, a także Radnym Rady Powiatu Wysokomazowieckiego.

 

- Dzisiejsze spotkanie jest zwieńczeniem jednego z etapów całkowitej modernizacji Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. Środki, które są tutaj inwestowane przyczynią się na pewno do tego, by podnieść poziom komfortu pobytu w szpitalu. Ten oddział jest oddziałem szczególnym, ma służyć tym najmłodszym, którzy są przyszłością narodu. (…) Chcę serdecznie podziękować całej kadrze, szczególnie kadrze pielęgniarskiej. Rozumiecie i dbacie o dobre imię tego szpitala i jego pracowników. A ważne jest, by w odczuciu społecznym przekazywać taką informację, że szpital w Wysokiem Mazowieckiem jest bardzo dobrą jednostką opieki zdrowotnej, a będzie jeszcze lepszą. Temu służą trwające tu prace - powiedział Starosta.

 

Zaproszeni goście wspólnie dokonali uroczystego przecięcia wstęgi oraz mieli możliwość obejrzenia nowo wyremontowanych sal szpitalnych.