Aktualności

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę


W dniach 4-5 kwietnia 2013 r. odbyła się Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Drohiczyńskiej na Jasną Górę. W tym roku przebiegała ona pod hasłem: „Nie bój się, wierz tylko”. Tradycyjnie wzięli w niej udział także uczniowie klas maturalnych naszej szkoły: 115 maturzystów wraz z wychowawcami: Panią M. Ilczuk, Panią N. Razumeiką, Panem B. Olszewskim, Panem W. Cieszkowskim, Panem P. Niemyjskim oraz ks. J. Szymańskim.

    Modlitewne czuwanie rozpoczęło się spotkaniem i programem ewangelizacyjnym prowadzonym przez ks. K. Kralkę i zespół „Razem dla Jezusa” z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Po nim młodzież, towarzyszący jej wychowawcy i nauczycie wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Rozważania podczas jego trwania prowadzili maturzyści z naszej szkoły.

    O godz. 21.00 przyszedł czas na Apel Jasnogórski w kaplicy Cudownego Obrazu. Był on transmitowany przez Katolickie Radio Podlasie. Następnie rozpoczęło się czuwanie prowadzone przez maturzystów z Liceum Ogólnokształcącego im. J.I. Kraszewskiego w Drohiczynie i ks. P. Jarosiewicza.

   Ostatnim punktem modlitewnego spotkania była odprawiona o północy Eucharystia, celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza wraz z duszpasterzami. O jej oprawę liturgiczną zadbał ks. T. Szmurło z młodzieżą z Sokołowa Podlaskiego.
    Po mszy świętej zmęczeni, ale pełni duchowych przeżyć maturzyści udali się do autokarów i wyruszyli w powrotną podróż.

 

autor: Dariusz Okieńczuk

foto: ks. Janusz Szymański