Aktualności

Piknik z okazji II Urodzin Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjnego Zakładu Aktywności Zawodowej w Krzyżewie


W dniu 10.06.2018 odbył się Piknik  z okazji II Urodzin Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjnego Zakładu Aktywności Zawodowej w Krzyżewie.  Zrealizowany program pikniku obejmował:  konsultacje z zakresu rehabilitacji i promocji zdrowia z wykwalifikowanymi  fizjoterapeutami,  naukę jazdy konnej,  animacje dla dzieci i dorosłych,  poczęstunek  w tym  tort urodzinowy,  stosika handlowo-gastronomiczne.

Centrum Turytstyczno -Rehabilitacyjne Zakład Aktywności Zawodowej w Krzyżewie swoją działalność rozpoczął 1.05.2016 .  Centrum położone jest w malowniczej wsi podlaskiej, w czystej i cichej okolicy w bliskości lasu i rozlewiska rzeki Narwi, oprócz walorów klimatycznych dysponuje świetnie wyposażonym zapleczem rehabilitacyjnym, rekreacyjno-sportowym ( boiska do piłki nożnej, siatkówki, kort tenisowy) w tym stajnią z końmi przygotowanymi do hipoterapii oraz własnym zapleczem hotelowym ( 90 miejsc noclegowych w dwóch standardach) i gastronomicznym. W obiekcie Centrum znajduje się ponadto grota solna, sauna, siłownia  oraz sala konferencyjna. Ofertę rehabilitacyjną Centrum oprócz typowych zabiegów uzdrowiskowych wzbogacają zabiegi z zakresu odnowy biologicznej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tereny turystyczne ze szlakami pieszymi i rowerowymi oraz Narwiański Park Narodowy z rzadkimi okazami fauny i flory. 

Obecnie w Zakładzie Aktywności Zawodowej  zatrudnionych jest 31 osób niepełnosprawnych na umowę o pracę oraz 13 osób wykwalifikowanej kadry.   Głównym celem Zakładu jest nauka zawodów: gastronomicznego, hotelarskiego, rolniczego a także rehabilitacja medyczna i społeczna zatrudnionych osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.  Zadania Zakładu to przede wszystkim przeprowadzanie kompleksowych zabiegów mających na celu zwiększenie stopnia usamodzielniania zawodowego, społecznego i życiowego pracowników ZAZ.