Aktualności

Podlaska Oktawa Kultur w powiecie wysokomazowieckim


Za nami Podlaska Oktawa Kultur - Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru, organizowany po raz 12. przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku przy współpracy z miejskimi i gminnymi ośrodkami kultury w województwie podlaskim. Festiwalowe koncerty odbyły się także w powiecie wysokomazowieckim - w Czyżewie, Szepietowie, Hodyszewie i Wysokiem Mazowieckiem. 

 

Podlaska Oktawa Kultur od początku skupiała się na folklorze polskim i siedmiu mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących województwo: białoruskiej, rosyjskiej, ukraińskiej, litewskiej, żydowskiej, romskiej i tatarskiej. Obecnie festiwal prezentuje piękno folkloru z całego świata. Na festiwalu dominuje taniec, śpiew i muzyka w rozmaitej formie. 

 

27 lipca XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru ,,Podlaska Oktawa Kultur" zawitał do Czyżewa i Szepietowa. W Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się koncert Białoruskiej Orkiestry Instrumentów Ludowych, w Gminnym Ośrodku Kultury w Szepietowie zaś wystąpił Białoruski Dziecięcy Zespół Taneczny ,,Podlaski Wianok". Podczas niedzielnego Rodzinnego Pikniku przy Fontannie, organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem zaprezentował się folklorystyczny zespół wokalny z Czeremchy ,,Hiłoczka". Koncert w ramach Podlaskiej Oktawy Kultur poprzedził występ ,,Teatru na Walizkach" z Wrocławia.