Aktualności

Pododdział reprezentacyjny naszej szkoły w finale IV Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych


W dniach 3 i 4 czerwca br. w Zakopanem odbył się finał  IV Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych. Organizatorami zawodów byli: Małopolski Kurator Oświaty, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane. W finale wzięło udział 14 najlepszych zespołów z całej Polski. W tym elitarnym gronie znalazła się też  młodzież z naszej szkoły, która reprezentowała również województwo podlaskie.

 Przegląd rozpoczął się 3 czerwca przemarszem uczestników na  Plac Niepodległości. Następnie drużyny złożyły meldunek o gotowości do uroczystości. Po nim odbyło się podniesienie flagi państwowej RP na maszt. Odśpiewano także hymn narodowy i  złożono kwiaty pod Pomnikiem Grunwaldzkim. Kolejnym punktem było powitanie gości i uczestników oraz otwarcie przeglądu.

Po części oficjalnej przyszedł czas na konkursowe zmagania. Rozpoczęły się one od prezentacji programu obowiązkowego. Konkurencja polega na wykonaniu przez zespół zestawu 10 zadań obejmujących umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP.  Na zakończenie tego dnia zawodów zebrani mieli też okazję wysłuchać występu orkiestry wojskowej.

Kolejny dzień zgrupowania rozpoczęto od Mszy Św. w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli w szyku przez ul. Krupówki na Plac Niepodległości w asyście banderii konnej i orkiestry. Na miejscu dokonano otwarcia drugiego dnia przeglądu. Uczestników czekała  prezentacja programu dowolnego i pieśni marszowej. Na zakończenie odbyła się imponująca defilada.

Należy podkreślić, iż poziom przeglądu był niezwykle wysoki. Mimo to udało się nam zająć dziesiąte miejsce. Wynik ten należy uznać za bardzo satysfakcjonujący i wskazujący, iż naszej reprezentacji udało się sprostać wymaganiom tego elitarnego przeglądu. Serdecznie gratulujemy naszej młodzieży, liczymy też na kolejne sukcesy w przyszłości.

Warto też zauważyć że, udział naszych uczniów był dużą promocją województwa podlaskiego, powiatu i gminy Ciechanowiec.

 Oto skład naszego pododdziału reprezentacyjnego:

 

1.  Choromańska Emilia,

2. Godlewski Sebastian

3. Łaszczuk Artur

4. Muczyński Karol

5. Murawska Anna

6. Pampuch Rafał

7. Koc Marta

8. Wojtkowski Tomasz

9. Wróblewska Katarzyna

10. Gawrysiak Mateusz

11. Mrozicki Wojciech

12. Barańczuk Karolina

13. Hyckowski Gracjan Wojciech