Aktualności

Podsumowanie roku sportowego o puchar Urzędu Marszałkowskiego 2013/2014


Dnia 23 września br. na stadionie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego w sporcie dzieci i młodzieży. W klasyfikacji końcowej współzawodnictwa powiat Wysokie Mazowieckie zajął V  miejsce. Jest to dotychczas najlepszy wynik jaki uzyskał nasz powiat. Puchar odebrał Pan Starosta Bogdan Zieliński.

 W końcowej klasyfikacji Gmin Miejskich w sporcie szkolnym za rok 2013/2014 miasto Wysokie Mazowieckie zajęło VII miejsce w województwie a w klasyfikacji Gmin Wiejskich  Gmina Nowe Piekuty zajęła III miejsce a Gmina Sokoły VIII.

Było to możliwe dzięki wysokim wynikom sportowym uzyskiwanym przez dzieci  uczące się w Szkołach Podstawowych, Gimnazjach i Szkołach Średnich z terenu powiatu oraz duże zaangażowanie i wkład pracy nauczycieli wychowania fizycznego.

Na wyniki naszych młodych sportowców niewątpliwie ma również wpływ rozwijana infrastruktura sportowa. W ostatnich latach baza sportowa w powiecie wzbogacona została o nowe hale sportowe i „Orliki”. Na rozwój sportu kierowane są również środki finansowe dla organizacji pozarządowych, dzięki którym dzieci i młodzież naszego powiatu może rozwijać swoje talenty i zainteresowania oraz aktywnie spędzać czas.