Aktualności

Podsumowanie VIII Edycji Konkursu Historyczno-Literackiego ,,By czas nie zaćmił i niepamięć”


22 grudnia w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński oficjalnie nagrodził Natalię Wojciechowską, absolwentkę Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem i laureatkę VIII edycji konkursu Historyczno-Literackiego ,,By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej.” Gratulacje Natalii złożył również Wicestarosta Wysokomazowiecki, Waldemar Kikolski.

 

VIII edycja konkursu miała miejsce już ponad rok temu, lecz ze względu na m.in. ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa uroczyste przekazanie dyplomu oraz nagród książkowych laureatce mogło się odbyć dopiero w roku 2021.

 

Konkurs organizowany jest przez posła Jarosława Zielińskiego już od dziewięciu lat. Od czterech lat jego współorganizatorem jest Podlaski Kurator Oświaty. Jak podkreślił poseł Zieliński celem Konkursu jest głębsze zainteresowanie uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych w województwie podlaskim trzema tragicznymi, połączonymi ze sobą wydarzeniami z najnowszej historii Polski – Zbrodnią Katyńską, Katastrofą Smoleńską i Obławą Augustowską.

 

Poseł Jarosław Zieliński przekazał też pisemne gratulacje i podziękowania pani Małgorzacie Koc, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem oraz Emilii Zarzeckiej Bucińskiej, nauczycielce placówki.