Aktualności

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego


2 września w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiego odbyło się Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Powiatu Wysokomazowieckiego z udziałem Starosty Wysokomazowieckiego, Bogdana Zielińskiego, a także przedstawicieli służb mundurowych, inspekcji, Wojsk Obrony Terytorialnej, Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem oraz samorządów gminnych z terenu powiatu.

 

Podczas spotkania omówiono m.in. sytuację epidemiologiczną dotyczącą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w powiecie, przygotowanie Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa, a także przygotowanie placówek oświatowych prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki do nowego roku szkolnego, w tym wyposażenie szkół w środki ochrony osobistej oraz działania podjęte przez dyrektorów zgodnie z wytycznymi GIS i MEN.

 

28 sierpnia oraz 2 września 2020 r. strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Wysokiem Mazowieckiem we współpracy z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego pomagali w dystrybucji płynów do dezynfekcji i maseczek ochronnych pochodzących z Ministerstwa Zdrowia do placówek oświaty w powiecie wysokomazowieckim. W pierwszej turze wysokomazowieccy strażacy pomogli w przekazaniu 5385 litrów płynu do dezynfekcji oraz 20750 sztuk maseczek ochronnych 30 szkołom z terenu powiatu wysokomazowieckiego. W drugiej turze przekazano 4 szkołom 2000 sztuk maseczek ochronnych i 360 litrów płynu do dezynfekcji.