Aktualności

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego


W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją w zakresie zagrożenia zachorowaniem na koronawirusa 2019-nCoV na prośbę Wojewody Podlaskiego w dniu 13 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

W spotkaniu uczestniczył Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wysokiem Mazowieckiem, Andrzej Grzeszczuk, Powiatowy Lekarz Weterynarii, Sławomir Wołejko, Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, Mariola Kucharewicz, przedstawiciele służb mundurowych, powiatowych jednostek organizacyjnych oraz władz samorządowych gmin powiatu wysokomazowieckiego.

 

Podczas posiedzenia omówiono przygotowanie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej do podjęcia działań w przypadku pojawienia się podejrzenia zakażenia koronawirusem 2019-nCoV, jak również zadania podmiotów leczniczych i poszczególnych służb. Zapoznano się także z obecną sytuacją w powiecie wysokomazowieckim oraz podjętymi i planowanymi działaniami. Potwierdzono miejsca do ewentualnej kwarantanny na terenie powiatu oraz omówiono wykorzystanie sił i środków Starosty Wysokomazowieckiego do działań na obszarze powiatu jak i możliwości ich użycia w pozostałych częściach województwa podlaskiego. Potwierdzono, iż na terenie województwa podlaskiego i powiatu wysokomazowieckiego nie ma zachorowań wywołanych koronawirusem 2019-nCoV, jak również na terenie powiatu wysokomazowieckiego nie ma osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym Państwowej Inspekcji Sanitarnej.