Aktualności

Powiat Wysokomazowiecki IV w Polsce w wydatkach inwestycyjnych


baner samorządowe forum kapitału i fianansów

 

21 sierpnia br. Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński otrzymał pismo z informacją, iż Powiat Wysokomazowiecki po raz kolejny został laureatem rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W rankingu „Wydatki inwestycyjne samorządów” podsumowującym lata 2015-2017  w kategorii powiaty zajął IV miejsce w Polsce.

 

Wyniki rankingów zostaną ogłoszone podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbędzie się 2 października 2018 r. podczas XVI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

 

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza i dr Julitę Łukomską z Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów, analizowanych na podstawie obiektywnych danych z Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Finansów oraz sprawozdań finansowych JST, dodatkowo uzupełnionych ankietyzacją prowadzoną przez pismo „Wspólnota”.

 

To już kolejne wyróżnienie naszego powiatu w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota. Jest ono tym bardziej cenne ponieważ dotyczy aktywności samorządu powiatowego w poprawie warunków życiowych naszych mieszkańców.