Aktualności

Powiat Wysokomazowiecki laureatem rankingów Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”


Powiat wysokomazowiecki po raz kolejny został laureatem dwóch rankingów Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W rankingu „Inwestycje w infrastrukturę techniczną” podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2013-2015  w kategorii powiaty zajął 4 miejsce w Polsce, natomiast w rankingu „Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczne – inwestycje” obejmującym inwestycje w latach 2007-2015 w kategorii powiaty zajął 6 miejsce.

Wyniki rankingów zostały ogłoszone podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła się 22 września 2016 r. podczas XIV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński osobiście odebrał dyplom lidera inwestycji w infrastrukturę techniczną oraz dyplom lidera w wydatkach ze środków unijnych na projekty społeczne – inwestycje.

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów, analizowanych na podstawie obiektywnych danych z Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Finansów oraz sprawozdań finansowych JST, dodatkowo uzupełnionych ankietyzacją prowadzoną przez pismo „Wspólnota”.

To już kolejne wyróżnienie naszego powiatu w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota. Jest ono tym bardziej cenne ponieważ dotyczy aktywności samorządu powiatowego w poprawie warunków życiowych naszych mieszkańców.

Dodać należy, iż w rankingu „Inwestycje w infrastrukturę techniczną” miasto Wysokie Mazowieckie zajęło również 4 miejsce w kategorii miast powiatowych. Wyróżnienie odebrał Pan Jarosław Siekierko Burmistrza Miasta.

Serdecznie gratulujemy!