Aktualności

Powiat Wysokomazowiecki laureatem rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”


Powiat wysokomazowiecki po raz kolejny został laureatem rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. W rankingu „Inwestycje samorządowe” podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2014-2016  w kategorii powiaty zajął 5 miejsce w Polsce.

Wyniki rankingów zostały ogłoszone podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbyła się 5 października 2017 r. podczas XV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński osobiście odebrał dyplom lidera inwestycji samorządowych.

Rankingi Wspólnoty to opracowywane przez prof. Pawła Swianiewicza i dr Julitę Łukomską
z Zakładu Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego zestawienia wszystkich samorządów, analizowanych na podstawie obiektywnych danych z Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Finansów oraz sprawozdań finansowych JST, dodatkowo uzupełnionych ankietyzacją prowadzoną przez pismo „Wspólnota”.

To już kolejne wyróżnienie naszego powiatu w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota. Jest ono tym bardziej cenne ponieważ dotyczy aktywności samorządu powiatowego w poprawie warunków życiowych naszych mieszkańców.

Dodać należy, iż w rankingu „Inwestycje samorządowe” miasto Wysokie Mazowieckie zajęło 2 miejsce w kategorii miast powiatowych. Wyróżnienie odebrał Pan Jarosław Siekierko Burmistrza Miasta.

Serdecznie gratulujemy!