Aktualności

Powiatowy etap XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym


25 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie odbył się powiatowy etap XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym, organizowany przy współpracy Starostwa Powiatowego oraz Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Głównymi celami konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

W powiatowym etapie turnieju, odbywającym się w Szepietowie udział wzięli uczniowie, reprezentujący szkoły podstawowe z terenu powiatu wysokomazowieckiego: Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem, Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Szkołę Podstawową w Ciechanowcu, Szkołę Podstawową w Rosochatem Kościelnem, Szkołę Podstawową w Jabłonce Kościelnej oraz Szkołę Podstawową w Szepietowie.

 

Konkurs został podzielony na dwa etapy: test na temat zasad ruchu drogowego oraz część praktyczną w postaci rowerowego toru przeszkód, przygotowanego przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów kodeksu drogowego, zasad zachowania, obowiązujących uczestników ruchu, jak również właściwą koordynacją ruchową podczas jazdy na rowerze. 

 

Wyniki dla klas szkół podstawowych:

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem

2. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu

3. Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem

 

Klasyfikacja indywidualna ogólna:

1. Piotr Cezary Krakówko

2. Bartosz Szulborski

3. Oliwia Kaczyńska

 

Wyniki dla klas szkół gimnazjalnych i ostatnich klas szkół podstawowych

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem

2. Miejski Zespół Szkół w Wysokiem Mazowieckiem

3. Szkoła Podstawowa w Szepietowie

 

Klasyfikacja indywidualna ogólna:

1. Weronika Jaźwińska

2. Jakub Płoński

3. Bartosz Kaczyński

 

Przyznano także nagrody indywidualne za najlepsze wyniki, osiągnięte na teście oraz najlepsze wyniki z części praktycznej. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!