Aktualności

Powiatowy konkurs ,,Bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak"


28 marca już po raz ósmy w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu pod hasłem „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak".  W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn reprezentujących sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szepietowie, Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Gminnego Przedszkola w Czyżewie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych,  Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w  Jabłonce Kościelnej oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

 

 

Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, które było fundatorem wszystkich nagród.

 

Wśród przybyłych gości obecni byli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: inspektor zespołu do spraw profilaktyki społecznej i nieletnich Pani Anna Rytel, asp. sztab Dariusz Wojtkowski, kierownik żywienia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem Pani Zofia Sokolik, przedstawiciel Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem Michał Chojak oraz przedstawiciel Rady Rodziców Justyna Grochowska, którzy zasiadali w komisji konkursowej.

 

Ideą konkursu było utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas zabaw i zajęć w domu, przedszkolu i na podwórku, sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach, wyrabianie odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, promowanie bezpiecznego oraz zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków. Konkurs składał się z trzech etapów: sprawdzenie wiedzy prozdrowotnej oraz zasad bezpieczeństwa wśród dzieci, konkurencje ruchowe oraz konkurencja kulinarna.

 

Przedszkolaki w trakcie rożnego rodzaju konkurencji wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa i zdrowia. Każda drużyna biorąca udział w konkursie miała też możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zdrowia w formie krótkich scenek. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat zdrowego odżywiania i doskonale wiedzą, że bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak. Wszystkie odpowiedzi dzieci były analizowane i oceniane przez komisję.

 

I miejsce otrzymała drużyna z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce drużyna z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, III miejsce drużyna z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych . Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.

 

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich zespołów pamiątkowych pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych. Konkurs przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji ze zdobytych nagród.

Na zakończenie na dzieci czekał smaczny poczęstunek, ufundowany Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita. Wszystkim placówkom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

 

(op. Przedszkole Miejskie nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem)