Aktualności

Prezydent Andrzej Duda odwiedził powiat wysokomazowiecki


27 listopada Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda złożył wizytę w powiecie wysokomazowieckim. W Kuleszach Kościelnych Prezydent wziął udział w otwartym spotkaniu z mieszkańcami powiatu oraz przedstawicielami władz samorządowych, podczas którego serdecznie podziękował za rekordowe poparcie w minionych wyborach prezydenckich. 

 

Wizytę w powiecie wysokomazowieckim Prezydent Andrzej Duda rozpoczął od obejrzenia Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita. Następnie Prezydent zjawił się w Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych, gdzie spotkał się z przedstawicielami władz rządowych i samorządowych. Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński wręczył Prezydentowi pamiątkową statuetkę symbolizującą powiat wysokomazowiecki, zaś z rąk Wójta Gminy Kulesze Kościelne, Stefana Grodzkiego Prezydent odebrał wielkoformatowe zdjęcie miejscowości.

 

Podczas otwartego spotkania Prezydenta z mieszkańcami gospodarze uroczystości - Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński oraz Wójt Stefan Grodzki - serdecznie powitali w gminie Kulesze Kościelne pana Prezydenta, a także znamienitych gości, w tym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Wojewodę Podlaskiego, Bohdana Paszkowskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Artura Kosickiego, Senatora RP, Jacka Boguckiego, Senatora RP, Marka Komorowskiego, przedstawicieli władz samorządowych z terenu powiatu wysokomazowieckiego oraz województwa podlaskiego, radnych, duchownych oraz tłumnie zgromadzonych mieszkańców powiatu i gminy.

 

- W 2015 roku tutaj gremialnie zaufaliśmy osobie Pana Prezydenta, albowiem to Pan utożsamiał te wartości, którymi kieruje się nasze społeczeństwo. Po 4,5 roku mogę śmiało powiedzieć w imieniu mieszkańców: Panie Prezydencie, nie zawiedliśmy sie na Panu - powiedział starosta, Bogdan Zieliński.

 

Prezydent RP w wyborach prezydenckich w 2015 roku w gminie Kulesze Kościelne otrzymał rekordowe poparcie w postaci 94% głosów, za które złożył gorące podziękowania wszystkim mieszkańcom gminy:

 

- Przyjechałem podziękować państwu za to, że 4,5 roku temu obdarzyliście mnie tym zaufaniem - powiedział Andrzej Duda. -  Dzięki państwa głosom mogłem przez 4,5 roku sprawować ten niezwykle zaszczytny urząd jakim jest misja, służba Prezydenta RP dla rodaków i ojczyzny. Bardzo serdecznie za to dziękuję. Jestem państwu za to ogromnie wdzięczny i mam nadzieję, że swoją misję spełniłem tak, jak państwo oczekiwaliście, że to, co przyniósł czas ostatnich 4,5 roku przynajmniej w części zrealizowało oczekiwania, które były wśród mieszkańców Kuleszy Kościelnych, państwa bliskich, rodzin na Podlasiu i w innych częściach kraju. (...) Ogromnie dziękuję za waszą codzienną pracę i służbę dla Rzeczypospolitej (...). Proszę mi wierzyć, praca każdego z państwa przyczynia się do rozwoju Polski. To są te cegiełki, które składają się na wielką, piękną budowlę, która - wierzę w to głęboko - będzie coraz większa i coraz piękniejsza. Mam nadzieję, że wkrótce będzie jedną z najwyższych i najpiękniejszych nie tylko w Europie, ale i na świecie. 

 

W swoim wystąpieniu Prezydent Andrzej Duda nawiązał również do niesprawiedliwego różnicowania Polski na Polskę ,,A" i Polskę ,,B", realizowanej obecnie polityki socjalnej w Polsce oraz niekwestionowanej wartości tradycyjnej rodziny, będącej "największym skarbem RP na teraz i na przyszłość".

 

 

- Państwo jest silne społeczeństwem, a społeczeństwo jest silne rodziną  - podkreślił Prezydent.

 

Po zakończeniu części oficjalnej spotkania Andrzej Duda spędził czas ze zgromadzonymi mieszkańcami powiatu wysokomazowieckiego, z którymi chętnie pozował do zdjęć oraz rozmawiał o problemach i potrzebach współczesnych Polaków.