Aktualności

Program Profilaktyczny Wczesnego Wykrywania Raka Płuc


Szanowni Państwo,
LUX MED DIAGNOSTYKA Sp. z o.o. po raz trzeci bierze już udział w Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych, którego zadaniem jest wczesne wykrywanie raka płuc. Pełnimy rolę organizatora i wykonawcy badań niskodawkowej Tomografii Komputerowej.
Program „Wczesne wykrywanie raka płuca” obejmuje niskodawkowe badanie tomografii komputerowej (NDTK), które wykonywane jest w naszej Pracowni bezpłatnie każdemu pacjentowi spełniającemu poniższe warunki: wiek od 55 do 75 lat; palenie papierosów lub innych wyrobów tytoniowych min. 1 paczkę dziennie przez 20 lat obecnie lub w przeszłości; osoby z nowotworowym wywiadem rodzinnym; osoby narażone na ekspozycje czynników rakotwórczych.
Każdy pacjent spełniający powyższe warunki powinien otrzymać od Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej (Lekarz Rodzinny) skierowanie na BEZPŁATNE badanie niskodawkowej tomografii komputerowej klatki piersiowej. Pacjenci, u których zostaną wykryte podejrzane zmiany w płucach, będą kierowani do dalszej diagnostyki i leczenia w ramach programu na badania uzupełniające do Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.
Programem objęci są pacjenci województwa podlaskiego z powiatów: m. Łomża, sejneński, zambrowski, siemiatycki, wysokomazowiecki, moniecki.
Badania wykonywane będą na podstawie pisemnego skierowania, (wzór skierowania w załączeniu oraz udostępniony na stronie internetowej www.avi.med.pl oraz www.luxmed-diagnostyka.pl). Pacjent w dogodnym dla siebie terminie, ze skierowaniem i dokumentem tożsamości zgłasza się do:
AVI Diagnostyka Obrazowa
ul. Kleszczelowska 1; 17-100 Bielsk Podlaski
od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 16.00
Telefon kontaktowy do Pracowni: (85) 730 21 71
Tomografia komputerowa jest badaniem bezbolesnym, nieinwazyjnym i trwa zaledwie 5 minut. Pozwala na bardzo wczesne wychwycenie nawet kilkumilimetrowych zmian w płucach.
W Polsce zachorowalność na raka płuca u mężczyzn umiejscawia się na 1 miejscu i na 2 u kobiet a tempo wzrostu zachorowalności na raka płuca należy do najwyższych na świecie. Wczesne wykrycie zmian bezobjawowych pozwala na skuteczne leczenie operacyjne.
Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do Lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej o zadanie kilku pytao koniecznych do kwalifikacji pacjenta. To nic nie kosztuje a może uratowad życie wielu ludziom.
UWAGA: BEZPŁATNE BADANIA będą wykonywane do 30.11 2013r.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Kierownikiem Pracowni
tel: (85) 730 21 71.
Z poważaniem,
Ewa Urbanowicz Monika Byczek – Mrugała
Kierownik Filii AVI Diagnostyka Obrazowa Specjalista ds. Sprzedaży
AVI Diagnostyka Obrazowa
ul. Kleszczelowska 1
17-100 Bielsk Podlaski
Kontakt z Pracownią: (85) 730 21 71