Aktualności

Przegląd Zespołów Kolędniczych w Muzeum Rolnictwa


Już po raz trzeci Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu zorganizowało Przegląd Zespołów Kolędniczych, podczas którego zgromadzeni goście mieli okazję usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz obejrzeć bożonarodzeniowe przedstawienia w wykonaniu chórów i herodów z naszego regionu.

 

Przed publicznością, zgromadzoną w Muzeum Rolnictwa wystąpili: chór ZSOiZ w Ciechanowcu, ,,Herody" Wyszonki Błonie, Kolędnicy ,,Z Kozą" Wyszonki Błonie, ,,Herody" Boguty Pianki oraz ,,Herody" Gminy Czyżew. 

 

Oprócz kolęd, pastorałek i pieśni o charakterze bożonarodzeniowym uczestnicy ,,Przeglądu..." zaprezentowali także przedstawienia, oparte na fragmencie Ewangelii (Mt 2, 16-19) opisującym rzeź niewiniątek i śmierć króla Heroda Wielkiego. Główny wątek ukazał walkę dobra (anioł) ze złem (diabeł). Despotyczny Herod skazany jest na wieczne potępienie i poddany dwóm egzekucjom: śmierć zabiera jego ciało, a diabeł duszę. W niektórych występach pojawiły się także humorystyczne sceny z Żydem, a członkowie zespołów zadbali o kolorowe, charakterystyczne stroje i akcesoria. 

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania za udział w wydarzeniu.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmu z fragmentami występów na Oficjalnej Stronie Facebook Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.