Aktualności

Ranking Liceów i Techników ,,Perspektywy" 2021


Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce oraz województwie podlaskim i powiecie wysokomazowieckim. Już po raz 23. redakcja czasopisma ,,Perspektywy" przygotowała ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych, który ma pomóc uczniom oraz rodzicom w podjęciu ważnej decyzji dotyczącej wyboru dalszej ścieżki kształcenia. W tegorocznym zestawieniu dobrze wypadły szkoły, prowadzone przez powiat wysokomazowiecki. Aż dwie nasze placówki zostały wyróżnione Znakiem Jakości Brązowej Szkoły 2021: Technikum im. rtm. Witolda Pileckiego w Ciechanowcu (8. miejsce w województwie podlaskim) oraz Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem (28. miejsce w województwie).

 

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. 

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Uwzględnione zostały także osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

 

Wyniki szkół prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki:

  • 8. miejsce w rankingu Techników w województwie podlaskim - Technikum im. rtm. Witolda Pileckiego w Ciechanowcu (Tytuł Brązowej Szkoły 2021)
  • 18. miejsce w rankingu Techników w województwie podlaskim - Technikum w ZSOiZ im. S. Kard. Wyszyńskiego w Czyżewie
  • 23. miejsce w rankingu Techników w województwie podlaskim - Technikum w ZSZ im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem
  • 28. miejsce w rankingu Techników w województwie podlaskim - Technikum im. Armii Krajowej w CKZ w Wysokiem Mazowieckiem
  • 28. miejsce w rankingu Liceów w województwie podlaskim - LO. im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem (Tytuł Brązowej Szkoły 2021)

 

Pełen ranking techników.

 

Pełen ranking liceów.