Aktualności

Regionalny Konkurs Grantowy "Równać Szanse"


Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA oraz Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży serdecznie zapraszają do udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym „Równać Szanse”.

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi z małych miejscowości, umiejętności społecznych przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu poprzez podnoszenie ich kompetencji.

W konkursie mogą brać udział fundacje, stowarzyszenia, w tym także ochotnicze straże pożarne, miejskie, gminne i powiatowe biblioteki oraz miejskie i gminne domy kultury z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Dotacje w wysokości do 8 500 zł, przyznawane są na półroczne działania młodych osób w wieku 13-19 lat, pochodzących ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców. Aplikować można do 25 października br., do godz. 12:00.

Aby pomóc zainteresowanym podmiotom w aplikowaniu do konkursu, wyjaśnić czym ten program różni się od innych programów „młodzieżowych” oraz pokazać przykłady zrealizowanych już działań, odbędą się spotkania informacyjno-szkoleniowe w woj. podlaskim:

- 11 września, g. 10:00 w Urzędzie Miasta Hajnówka (sala 12), przy ul. Zina 1 w Hajnówce

- 19 września, g. 10:00 w Starostwie Powiatowym w Zambrowie, (sala konferencyjna na parterze) przy ul. Fabrycznej 3 w Zambrowie

- 26 września, g. 10:00 w siedzibie LGD „Nasza Suwalszczyzna”, przy ul. Kościuszki 71 w Suwałkach

- 28 września, g. 11:00 w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym, przy placu Królowej Rodzin 1 w Juchnowcu Kościelnym.

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Iwona Olkowicz, tel. 608-305-766, e-mail: Turn on Javascript!, Turn on Javascript!,  skype: iwona.olkowicz;

Paweł Wilk, tel. 796-538-105, e-mail: Turn on Javascript!, Turn on Javascript!.

Ponadto, jest możliwość wzięcia udziału w jednym z pięciu szkoleń organizowanych przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Szkolenia będą poświęcone pisaniu wniosków do konkursu Równać Szanse i odbędą się w: Warszawie, Gdańsku, Lublinie, Krakowie i Poznaniu. Nabór na szkolenia organizowane w dniach 16 i 23 września trwa do 11 września. Szczegółowe informacje znajdują się tu: http://rownacszanse.pl/i345.