Aktualności

Rodzinne świętowanie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie


W dniu 02.06.2018 roku o godz. 10.00 w Gospodarstwie Agroturystycznym
„Mścichowanka” w Mścichach, po raz kolejny odbyła się impreza integracyjno-sportowa pod nazwą: „Święto Dziecka i Rodziny 2018”, która została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wysokiem Mazowieckiem. Tegoroczne spotkanie adresowane było do dzieci przebywających w rodzinach zastępczych na terenie powiatu wysokomazowieckiego, uczniów Szkoły Podstawowej w Święcku Wielkim oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach. Impreza była okazją do wzajemnej integracji między dziećmi i wychowankami WTZ, jak również możliwością wymiany doświadczeń między rodzinami zastępczymi oraz innymi opiekunami. Wydarzenie zostało sfinansowane przez Zarząd Powiatu Wysokomazowieckiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Wysokiem Mazowieckiem.

Imprezę uroczyście otworzyła Pani Iwona Kalinowska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która powitała wszystkich zebranych, składając serdeczne życzenia dzieciom z okazji ich święta. Do życzeń dołączyła się również Pani Bożena Bucińska – inspektor Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem. O oprawę muzyczną oraz liczne gry i zabawy zadbał zespół muzyczny „Tamers”. Zarówno dzieci jak
i dorośli brali aktywny udział w konkursach, za które można było otrzymać ciekawe nagrody
i upominki. W przerwie między konkurencjami uczestnicy mieli możliwość skorzystania
z tegorocznych atrakcji, wśród których znalazły się między innymi: przejażdżka bryczką, ognisko z kiełbaskami, zabawy przy akompaniamencie zespołu muzycznego, a także stoisko profilaktyczne Policji. Na zaproszonych gości czekał także smaczny poczęstunek: dania z grilla, napoje, wata cukrowa słodycze oraz lody.

Święto Dziecka i Rodziny było również doskonałą okazją do wręczenia przez Panią Dyrektor podziękowań rodzinom zastępczym za trud i wysiłek włożony w opiekę nad dziećmi.

Tegoroczne spotkanie dostarczyło wszystkim obecnym wielu powodów do uśmiechu
i radości. Duże zaangażowanie dzieci i dorosłych w przebieg całej imprezy, świadczy
o potrzebie organizacji tego typu przedsięwzięć w przyszłości.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i mamy nadzieję, że wspomnienia z tego spotkania na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Iwona Kalinowska

Dyrektor PCPR w Wys. Maz.