Aktualności

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie


Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego to dla Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie niezwykła chwila. Licząca sobie ponad sto lat szkoła, nad którą od dłuższego czasu wisiało widmo zamknięcia w związku z malejącym zainteresowaniem młodzieży, 2 września ponownie otworzyła drzwi dla uczniów klas pierwszych, będących od teraz gospodarzami placówki jako pierwszy i jednocześnie najstarszy rocznik. 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczęła Msza Święta, po której dyrektor ZSR w Krzyzewie, Joanna Krawczuk serdecznie powitała wszystkich gości, w tym Posła na Sejm RP, prof. Henryka Wnorowskiego, radnego rady powiatu oraz absolwenta krzyżewskiej szkoły, Waldemara Kikolskiego, radnego rady powiatu Dariusza Mościckiego, a także księży, przyjaciół szkoły, absolwentów, kadrę nauczycielską, dawnych dyrektorów, przedstawicieli władz samorządowych powiatowego i gimnnego szczebla, a przede wszystkim uczniów i ich rodziców, którym serdecznie podziękowała za wybór ZSR w Krzyżewie na kolejnym etapie edukacji. Pani dyrektor przypomniała historię szkoły na przestrzeni ostatnich stu lat oraz złożyła gorące podziękowania wszystkim przyjaciołom szkoły za wspólne działania, mające na celu kontynuowanie jej dziedzictwa.

 

Dla Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie to niezwykła chwila bo dzisiejszy dzień jest świadectwem że wytrwałość, zaufanie, praca i współdziałanie czynią cuda - powiedziała Joanna Krawczuk. - Jestem pewna, że dwie obecne klasy to nie koniec, bo jak pokazuje historia szkoły, po kryzysach zawsze następował rozwój. Biorąc pod uwagę okoliczności mam nadzieję, że nastąpi to bardzo szybko. Ten rok jest wyjątkowy. Z perspektywy Krzyżewa to rok, w którym nowo przybyli uczniowie będą gospodarzami szkoły jako pierwszy i jednocześnie najstarszy rocznik. 

 

Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie w 2019 roku uzyskał tytuł Złotego Technikum oraz Najlepszego Technikum w Województwie Podlaskim w rankingu ,,Perspektyw".