Aktualności

Starosta Wysokomazowiecki wręczył stypendia najlepszym uczniom


25 lutego w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego za osiągnięcie wysokich wyników w nauce przez uczniów szkół prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019.

 

W uroczystym wręczeniu stypendiów młodzieży towarzyszyli rodzice, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół. Wszystkich obecnych serdecznie powitał Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, który podkreślił, że uhonorowanie osiągnięć uczniów z powiatu wysokomazowieckiego możliwe jest dzięki ,,Powiatowemu programowi wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży". 

 

- Witam najlepszych z najlepszych z naszych szkół. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Radnym Rady Powiatu Wysokomazowieckiego oraz członkom Komisji ds. Oświaty, z panią przewodniczącą na czele za to, że możemy również w 2019 roku ten program kontynuować dzięki środkom zapisanym w budżecie powiatu wysokomazowieckiego. Chcę podziękować wszystkim dyrektorom jednostek, którzy pracują na rzecz oświaty, dzięki którym mamy kogo nagradzać. W głównej mierze chciałbym podziękować naszej cudownej młodzieży za to, że takie wyniki osiągacie i chcecie je osiągać w naszych szkołach.

 

Starosta zwrócił się z gratulacjami również do rodziców oraz nauczycieli stypendystów, zaś samych uczniów poprosił o popularyzowanie swoich placówek wśród młodszych roczników.

 

- Stoimy wszyscy u progu naboru na następny rok szkolny 2019/2020, w którym przyjdzie do nas podwójny rocznik uczniów - tych po trzeciej klasie gimnazjum i tych po ósmej klasie szkoły podstawowej. W naszym przypadku to praktycznie podwojenie liczby osób w naszych szkołach. Wiem, że najlepszymi ambasadorami szkół, z całym szacunkiem dla siedzących tu dyrektorów i nauczycieli, jest młodzież. Mam nadzieję, że podzielicie się dobrym słowem o szkołach, w których się uczycie z młodszymi koleżankami i kolegami.

 

Stypendia zostały przyznane 31 uczniom z 3 szkół, prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem (11 uczniów), Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem (3 uczniów) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu (17 uczniów).

 

Uczniowie nagrodzeni Stypendiami Starosty Wysokomazowieckiego za I semestr roku szkolnego 2018/2019:

 

Liceum Ogólnokształcące w ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem:

Katarzyna Bartłomiejczuk

Jakub Żochowski

Adam Perkowski

Agnieszka Mioduszewska

Anna Motybel

Karol Michalski

Sylwia Stypułkowska

Juliusz Zagdański

Aleksandra Grodzka

Saosan Joubar

Kinga Maciągowska

 

Technikum w ZSZ im. S Staszica w Wysokiem Mazowieckiem:

Weronika Kulesza

Wiktoria Leoniak

Natalia Truszkowska

 

Liceum Ogólnokształcące w ZSOiZ w Ciechanowcu:

Gabriela Brulińska

Adrianna Borzym

Paulina Grabowska

Jakub Lewandowski

Paulina Trzcińska

Piotr Zawistowski

Weronika Bachorek

Gabriela Tymińska

Weronika Parzonko

Kamila Cieśluk

Aleksandra Piętka

Weronika Wąsak

 

Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w ZSOiZ w Ciechanowcu:

Joanna Ryczkowska

Gabriela Wysocka

Julia Sabak

Natalia Aleksandra Ziółkowska

Aleksandra Radziszewska