Aktualności

Studniówka 2020. Bal maturzystów z ZSOiZ w Czyżewie


25 stycznia 2020 był wyjątkową datą w życiu tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie, którzy tego dnia bawili się na najważniejszym balu swojej młodości. W balu studniówkowym, rozpoczynającym odliczanie symbolicznych stu dni do matury uczniom towarzyszyli rodzice, wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja szkoły, a także zaproszeni goście, w tym Senator RP, Jacek Bogucki, Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński oraz Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka.

 

Tegoroczna studniówka uczniów z Czyżewa odbyła się w Hotelu Nowodwory w Ciechanowcu, gdzie dyrektor szkoły, Przemysław Uszyński gorąco powitał wszystkich gości oraz głównych bohaterów wieczoru, maturzystów.

 

- To chyba pierwsza taka noc w waszym życiu, gdy uświadamiacie sobie, że nie jesteście już dziećmi. Nie chodzi tylko o piękny wygląd, elegancki garnitur czy nienaganną fryzurę. To poczucie, że dojrzeliście do tego, by mierzyć się ze światem. Nie mogę obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych, a o marzenia trzeba walczyć ze wszystkich sił - zaznaczył dyrektor. - Jestem też dumny, że wszyscy razem możemy cieszyć się z przyznania tytułu Złotej Szkoły w Rankingu Perspektywy 2020. 51 miejsce w skali kraju i 3 miejsce w województwie podlaskim to szczególny powód do dumy. To też potwierdzenie wysokiego poziomu nauczania i dobrej atmosfery panującej w szkole, tworzonej przez wspaniałą kadrę, ambitnych uczniów i władze samorządowe, które dbają o właściwe warunki nauczania.

 

Cudownych wspomnień z balu, dobrych wyników na maturze oraz kolejnych osiągnięć w ogólnopolskich rankingach życzyli uczniom Senator RP, Jacek Bogucki, Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka oraz Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński.

 

Jesteśmy w roku bardzo symbolicznym, okrągłym i znamiennym. Jesteście klasą maturalną, którą łatwo będzie zapamiętać, rocznik 2020 - podkreślił starosta. - Chciałbym życzyć wam dzisiaj, abyście tę maturę zdali jak najlepiej, podobnie jak egzaminy zawodowe oraz abyście dorównali swoim poprzednikom, rocznikowi 2019, który wyniósł tę szkołę na takie zaszczytne miejsca w różnych rankingach. Ale życie to nie tylko rankingi. Życie to też proza, czasami święto a czasami szarość dnia codziennego. Dziś jest bez wątpienia moment święta. Życzę abyście mogli bawić się dziś jak najlepiej i abyście mieli powody do zabawy także po maturze.

 

Maturzyści z klas czwartych Technikum przygotowali nie tylko tradycyjnego, studniówkowego poloneza, ale również prezentację multimedialną, w której znalazły się zdjęcia uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej z Czyżewa, upamiętniające ostatnie cztery lata nauki. Uczniowie złożyli także serdeczne podziękowania wychowawcom, dyrekcji szkoły, nauczycielom, rodzicom i władzom samorządowym za zawsze okazywane wsparcie, pomoc i wyrozumiałość.