Aktualności

Studniówka maturzystów Jagiellończyka


18 stycznia w Dworku ,,Pan Tadeusz" w Kuczynie kolejni maturzyści z powiatu wysokomazowieckiego przekroczyli symboliczny próg dorosłości, biorąc udział w najważniejszym balu swojej młodości. Tym razem oficjalne odliczanie stu dni do matury balem studniówkowym rozpoczęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. 

 

Maturzyści otworzyli bal tradycyjnym polonezem oraz zaprosili gości do wspólnego walca.

Dyrektor ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem, Aldona Dołubizno serdecznie powitała wszystkich honorowych gości, w tym Radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego, Łukasza Siekierko, Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Powiatowych, Elżbietę Żebrowską, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie, Krzysztofa Krajewskiego oraz Radnego Rady Powiatu Wysokomazowieckiego, Stanisława Grabowskiego, a także grono pedagogiczne, rodziców i przede wszystkim głównych bohaterów wieczoru - tegorocznych maturzystów.

 

- Budujcie gmach swego szczęścia powoli i konsekwentnie, na solidnych podstawach właściwych wartości - życzyła młodzieży pani dyrektor. - Ten system wartości otrzymaliście z dwóch źródeł: domu rodzinnego i szkoły. Wierzę głęboko w to, że zrobiliśmy wszystko, byście weszli w świat dorosły nie tylko z bagażem wiedzy, ale też poczuciem własnej wartości, potrzebą dalszego rozwoju i świadomością, że krocząc drogą ku szczęściu powinniście zawsze dostrzegać drugiego człowieka, nie tylko swoje potrzeby.

 

Podziękowania wszystkim osobom, wspierającym uczniów w ostatnich latach edukacji złożyli przedstawiciele maturzystów, Barbara Drągowska i Tomasz Choiński:

 

- Te trzy lata spędzone w murach Jagiellończyka nie byłyby tak cudowne, gdyby nie tworzący społeczność szkoły ludzie. Chcemy podziękować Starostwu Powiatowemu, które wspiera liczne inicjatywy podejmowane przez nasze liceum, a także zawsze wyciąga w stronę szkoły pomocną dłoń. Wyrazy podziękowania kierujemy w stronę pani Dyrektor, Aldony Dołubizno, wspierającej w dążeniu do wyznaczonych celów i trzymającej pieczę nad wysokim poziomem naszych działań. Naszą wdzięczność wyrażamy wicedyrektor, Dorocie Grabińskiej, niezwykle ciepłej, pomocnej i zawsze służącej słowem otuchy. Serdecznie dziękujemy naszym kochanym wychowawcom, bez których konsekwencji, uporu i cierpliwości nie bylibyśmy w tym miejscu. Dziękujemy za wsparcie i opiekę. Dzięki państwu Jagiellończyk stał się dla nas drugim domem, a cała społeczność szkoły drugą rodziną. Słowa podziękowania pragniemy skierować również w stronę naszych rodziców. To wy, przez tych osiemnaście lat naszego życia pokazywaliście nam właściwą drogę, zawsze byliście obok i wspieraliście nasze idee, dziękujemy za ogromne pokłady cierpliwości, dzięki wam mamy możliwość przeżyć najważniejszy bal w naszym życiu w tak wyjątkowy sposób.