Aktualności

Studniówka maturzystów z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem


15 lutego tegoroczni maturzyści z Technikum im. Armii Krajowej w Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem przekroczyli symboliczny próg dorosłości, biorąc udział w najważniejszym balu swojej młodości. Odliczanie umownych stu dni do matury rozpoczęto tradycyjnym polonezem, a podczas balu nie zabrakło refleksji, podziękowań i podsumowań ostatnich lat edukacji. 

 

Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, Józef Sokolik przywitał wszystkich gości, w tym Starostę Wysokomazowieckiego, Bogdana Zielińskiego, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie, Krzysztofa Krajewskiego, dyrektorów szkół z powiatu wysokomazowieckiego, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz tegorocznych maturzystów. Dyrektor złożył szczególne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie balu i poloneza oraz życzył uczniom niesamowitych wrażeń i powodzenia na maturze. 

 

Starosta Wysokomazowiecki podkreślił symboliczne znaczenie balu studniówkowego w życiu każdego maturzysty.

 

- Jest to bal, który wiedzie wprost do dorosłości, a wy stoicie na jej symbolicznym progu. Zdana matura będzie potwierdzeniem tego faktu. Chciałbym wam życzyć jak najlepszej zabawy, abyście ten bal maturalny pamiętali przez całe życie, abyście zawsze mogli do niego wracać myślami, jako do czegoś przyjemnego i niezwykłego. Życzę wam również wszystkiego najlepszego i samych sukcesów na dalszych etapach życia i edukacji.

 

Uczniowie Technikum złożyli gorące podziękowania nauczycielom, rodzicom, wychowawcom i dyrekcji szkoły za trud włożony w ich wychowanie i nauczanie, oraz władzom samorządowym za pomoc w rozwijaniu szkoły.

 

- Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mieliśmy tęgie głowy do nauki. Umiemy docenić ten heroiczny wyczyn podjęcia wysiłku wpojenia nam drogocennej wiedzy. Kiedy po raz pierwszy przekroczyliśmy próg szkoły, czuliśmy się zagubieni w nowym otoczeniu, wśród nowych ludzi. W całej tej sytuacji pomogli nam odnaleźć się nasi wychowawcy. Jesteśmy wdzięczni za opiekę i wszystkie dobre chwile spędzone razem. Gorące podziękowania kierujemy w stronę organu prowadzącego, powiatu wysokomazowieckiego, za opiekę nad naszą szkołą a także pomoc w ciągłym rozwoju i unowocześnianiu placówki. Dzięki temu możemy się uczyć w miejscu przyjaznym, bezpiecznym oraz takim, gdzie doskonalimy nasze umiejętności, korzystając z nowoczesnych sprzętów.

 

Bal uczniów Technikum im. Armii Krajowej oficjalnie zakończył sezon studniówek w powiecie wysokomazowieckim. Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych, które rozpoczną się już 4 maja.