Aktualności

Studniówka maturzystów z Czyżewa


W ostatnią sobotę stycznia odbył się bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. W tym ważnym momencie, symbolizującym rozpoczęcie odliczania stu dni do matury młodzieży towarzyszył m.in. Wicestarosta Wysokomazowiecki, Leszek Gruchała, a także poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki i Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka.

 

Na salę balową Gościńca Jagoda w Ciechanowcu czyżewscy uczniowie weszli krokiem poloneza do muzyki z filmu ,,Pan Tadeusz". Zgromadzonych gości serdecznie powitała młodzież oraz Dyrektor Szkoły, pani Alicja Bańkowska, która życzyła swoim podopiecznym dobrej i odpowiedzialnej zabawy. Złożyła także gorące podziękowania komitetowi organizacyjnemu, nauczycielom, wychowawcom oraz swoistym ,,rodzicom" Zespołu Szkół w Czyżewie - panu Jackowi Boguckiemu, pomysłodawcy utworzenia szkoły i pani Annie Boguckiej, wieloletniej dyrektor placówki.

 

Każdy z nas, kto swoją studniówkę przeżywał jakiś czas temu, wraca teraz pamięcią i myślami do tamtych lat - powiedział poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki. - Ciągle wydaje się jakby to było wczoraj. Jestem przekonany, że wy też ten bal, ten moment symboliczny przekraczania granicy młodości i dzieciństwa, wchodzenia w dorosłe życie, zapamiętacie. Życzę, aby spełniły się wszystkie wasze marzenia w dorosłym życiu, abyście osiągnęli to, co sobie założycie, ale tez abyście niezależnie od tego gdzie los was rzuci, ciągle pamiętali o swoim miejscu urodzenia, tam gdzie spędziliście swoje dzieciństwo, o swoich szkołach i o swojej malej ojczyźnie. To jest w życiu ważne, aby pamiętać, skąd się pochodzi, aby z tej tradycji czerpać.

 

Wiele ciepłych słów miał dla młodzieży także Wicerstarosta Wysokomazowiecki, pan Leszek Gruchała.

 

Czyżew ma szczęście, że ta szkoła powstała, bo w minionych latach okazało się że to był wspaniały pomysł. Dzisiaj po sukcesach, jakie ta szkoła odnosi możemy to ocenić i docenić. Chciałbym podziękować wszystkim nauczycielom, przyjaciołom tej szkoły, ale przede wszystkim młodzieży za to, że wybraliście tę szkołę. Dzisiaj na pewno wiecie doskonale, że warto było. Dziś jest wasz dzień, wasze święto, podsumowanie waszego pobytu w szkole. Ja się nie martwię o maturę, jestem pewien że poradzicie sobie z nią doskonale. W imieniu własnym, pana starosty Bogdana Zielińskiego i rady powiatu, chciałbym podziękować wam za wszystkie osiągnięcia i sukcesy i życzyć wam dobrze zdanej matury i realizacji wszelkich planów i pomysłów.

 

Do życzeń i gratulacji przyłączyła się Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka, zaś ks. Andrzej Klimaszewski, wyraził nadzieję, że następnego dnia młodzież będą bolały nogi, a nie głowy. Na zakończenie oficjalnej części balu uczniowie zaprezentowali drugiego poloneza, tym razem do utworu ,,Polonez Husarii" autorstwa Krzesimira Dębskiego.