Aktualności

Studniówka uczniów ZSZ im. S. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem


Tegoroczny sezon studniówkowy zainaugurowali maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem.  12 stycznia w balu, symbolizującym wkroczenie w dorosłe życie młodzieży towarzyszyli m.in. Starosta Wysokomazowiecki, pan Bogdan Zieliński, poseł na Sejm RP, pan Jacek Bogucki, Burmistrz Czyżewa, pani Anna Bogucka, Zastępca Burmistrza Wysokiego Mazowieckiego, pani Ewa Konarzewska, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie, pan Krzysztof Krajewski, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych im. Kazimierza Jagiellończyka, pan Ryszard Flanc, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego, pan Józef Sokolik oraz nauczyciele, wychowawcy, opiekunowie, dyrekcja ZSZ i rodzice.

 

 Uczniowie szkoły, którzy swój taneczny talent udowodnili już kilka miesięcy temu polonezem przy pomniku POW, przygotowanym z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, tradycyjnego poloneza, otwierającego bal studniówkowy zatańczyli do muzyki autorstwa Bartosza Chajdeckiego (utwór znany z serialu ,,Czas honoru”).

 

Zgromadzonych na balu studniówkowym gości oraz młodzież serdecznie powitał dyrektor szkoły, Andrzej Jamiołkowski oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

 

Dziś jest ta magiczna chwila, w której przypominamy sobie moment, kiedy po raz pierwszy przekroczyliśmy progi naszej szkoły. Za sto dni opuścimy krainę dziecięcych marzeń – powiedzieli uczniowie, po czym złożyli serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom za stworzenie atmosfery i warunków do nauki, przekazaną wiedzę oraz zrozumienie w chwilach zwątpienia.

 

Ostatni rok nauki w szkole to ciągle powtarzające się słowa: oceny, egzaminy, punkty, matura. Na szczęście pojawia się miły przerywnik, na który prawdopodobnie wielu uczniów czeka bardziej niż na ukończenie szkoły – powiedział dyrektor szkoły, Andrzej Jamiołkowski. -  Właśnie dzisiaj przypada to wydarzenie, Studniówka 2019. To ten bal, który mam nadzieję po latach będzie tematem przyjemnych wspomnień i wzruszeń.

 

Podziękowania skierowane zostały także do przedstawicieli rządu, samorządów i powiatowych jednostek organizacyjnych, w tym do Starosty Wysokomazowieckiego, Bogdana Zielińskiego -  za sympatię, przychylność i wsparcie okazane placówce.

 

Bogdan Zieliński serdecznie podziękował za zaproszenie i podkreślił, że studniówkowy bal symbolizuje wejście w dorosłe życie.

 

Wy jesteście pokoleniem nazywanym bardzo fajnie, Millenialsi – powiedział starosta. - To są ludzie otwarci na świat, to są ludzie którzy nie boją się nikogo i niczego, którzy potrafią korzystać z życia, ale mądrze, roztropnie. Mam nadzieję, że to pokolenie będzie na trwałe zapisywało się w historii tej szkoły, Zespołu Szkół Zawodowych i naszego powiatu wysokomazowieckiego. (…) Mam nadzieję, że wy młodzi poniesiecie ten wielki obowiązek dalej, przekażecie dalej w sztafecie pokoleń to, co jest najważniejsze dla nas, dla Polaków.

 

Zabawy do białego rana, satysfakcjonujących wyników na maturze oraz spełnienia marzeń w dorosłym życiu tegorocznym maturzystom życzył poseł na Sejm RP, pan Jacek Bogucki.

 

Nauczycielom, dyrekcji oraz przedstawicielom jednostek samorządowych gorące podziękowania za trud, włożony w edukację ich dzieci oraz wsparcie okazywane placówce złożyli przedstawiciele rodziców – pani Edyta Szepietowska i pan Wojciech Sokołowski.

 

Zgodnie z życzeniem posła Jacka Boguckiego młodzież bawiła się do wczesnych godzin rannych. Już za tydzień w balach studniówkowych udział wezmą tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem, Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.