Aktualności

Studniówki 2019: bale maturzystów z Ciechanowca i Wysokiego Mazowieckiego


19 stycznia w pierwszych, dorosłych balach w swoim życiu udział wzięli maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu. 

 

Z uwagi na tragiczne wydarzenia z ubiegłej niedzieli oraz wprowadzoną w całym kraju żałobę narodową, przed rozpoczęciem balów uczestniczy uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. 

 

Tradycyjnego poloneza, otwierającego bal uczniowie z Wysokiego Mazowieckiego odtańczyli do najbardziej znanego i popularnego, studniówkowego utworu, czyli Poloneza z filmu ,,Pan Tadeusz". Przed zgromadzonymi gośćmi wystąpiły aż 24 pary, z rąk których dyrekcja (na czele z Dyrektorem, Ryszardem Flancem), nauczyciele, wychowawcy, rodzice oraz zaproszeni przyjaciele szkoły, w tym poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki otrzymali kwiaty wraz z podziękowaniami za pomoc na każdym etapie nauki. Specjalne podziękowanie skierowane zostały także do Starosty Wysokomazowieckiego, pana Bogdana Zielińskiego, za okazywane szkole wsparcie, zainteresowanie, przychylność i motywację do osiągania kolejnych sukcesów.

 

Zabawy w Dworku ,,Pan Tadeusz" w Kuczynie oraz Sali Bankietowej,,Szczęsny" w Ciechanowcu trwały do wczesnych godzin porannych. Naszej wspaniałej młodzieży życzymy, by matura wyszła równie perfekcyjnie, jak zaprezentowane na studniówce, tradycyjne polonezy.