Aktualności

Sukces czyżewskich szkół


Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie jako jedyna ponadgimnazjalna szkoła z powiatu wysokomazowieckiego został uwzględniony w najbardziej prestiżowym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy". Wśród 25 szkół tworzących Ranking Liceów Ogólnokształcących 2014 woj. podlaskiego na 16 pozycji znalazło się Liceum Ogólnokształcące w Czyżewie. Ranking Techników 2014 woj. podlaskiego uwzględnił z naszego powiatu też tylko czyżewską placówkę. Technikum w ZSOiZ im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Czyżewie znalazło się na 14 pozycji w województwie.

 Wysoko poziom nauczania potwierdzony również został wynikami uzyskanymi przez uczniów Technikum w Czyżewie podczas egzaminów zawodowych. Średnio dla powiatu zdawalność wyniosła 66%, natomiast zdawalność absolwentów Technikum w Czyżewie wyniosła aż 86%, przy czym dla zawodu technik agrobiznesu  - 100%.

Jest to efekty bardzo dobrych wyników egzaminu maturalnego uczniów ogólniaka i technikum w Czyżewie, efekt ciężkiej pracy nauczycieli i uczniów. Gros tegorocznych absolwentów podjęło studia dzienne na renomowanych uczelniach warszawskich.