Aktualności

Świąteczne spotkanie Powiatowej Rodziny w Starostwie Powiatowym


17 kwietnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się tradycyjne, świąteczne spotkanie członków rodziny powiatowej powiatu wysokomazowieckiego, w którym udział wzięli m.in. Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, Wicestarosta Wysokomazowiecki, Leszek Gruchała, Przewodnicząca Rady Powiatu, Dorota Łapiak, Poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki oraz radni, pracownicy Starostwa i jednostek powiatowych.

 

Przedświąteczne spotkanie przy wspólnym posiłku było okazją do złożenia życzeń oraz integracji pracowników i członków powiatowej rodziny. Dużo ciepłych słów pod adresem powiatu oraz jego mieszkańców skierował obecny podczas spotkania Poseł na Sejm RP, a także wieloletni Starosta Powiatu, Jacek Bogucki.

 

- Powiat wysokomazowiecki jest moją ojczyzną od paru pokoleń, z czego jestem bardzo dumny. Jesteśmy ziemią szczególną, bardzo mocno doświadczoną historycznie, ale też bardzo tradycyjną, konserwatywną w dobrym rozumieniu tego słowa. Nasi przodkowie wielokrotnie dawali temu wyraz. Część państwa te 20 lat temu rozpoczynała budowanie nowej samorządowej wizji powiatu. Inni dołączali do tej rodziny w trakcie. Przez te 20 lat udało się zbudować tę rodzinną atmosferę nie tylko na spotkaniach okolicznościowych, ale i na co dzień. Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, w tym okresie oczekiwania wielkopostnego ale też oczekiwania na najbardziej radosne święta, święta które przypadają w najpiękniejszym okresie polskiej przyrody, chciałbym życzyć, aby przede wszystkim udało się oderwać od problemów dnia codziennego, zasiąść z rodziną do stołu wielkanocnego przy polskich produktach  i rozmawiać tylko o tym, co dobre, co nas łączy, co chcemy jeszcze w życiu robić. Do tego zobowiązuje nas tradycja świąt Wielkiej Nocy, abyśmy z ufnością patrzyli w przyszłość, nawet jeśli przedtem są te krzyże, które los każe nam nieść.

 

Przewodnicząca Rady Powiatu, Dorota Łapiak skierowała serdeczne podziękowania do Starosty Wysokomazowieckiego za zorganizowanie świątecznego spotkania oraz wyraziła głęboką radość z tak licznej obecności pracowników i radnych.

 

- Chciałabym życzyć państwu w tym najbliższym czasie pewnego wyciszenia na okres Triduum Paschalnego, a potem wielkiej radości, wielkiego szczęścia. Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzę, aby te święta upłynęły państwu w miłej, rodzinnej atmosferze, aby był to czas prawdziwego wytchnienia. Pogoda będzie nam dopisywać, więc myślę że wszelkie problemy związane z pracą, możemy na jakiś czas odstawić i zupełnie oddać się świętowaniu. 

 

Do złożonych życzeń przyłączył się również Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, który obecnym życzył przede wszystkim zadowolenia i pogody ducha.

 

- Chciałbym, abyście przez te święta byli radośni, abyście zapomnieli o tym co was dręczy, co was boli, aby na te święta zostawić to wszystko w Starostwie na ulicy Ludowej 15a, a w domu być człowiekiem pełnym radości, spełnienia. Chciałbym, żeby gdy ktoś z zewnątrz na was spojrzy, powiedział: To jest osoba ze Starostwa Powiatowego - uśmiechnięta, radosna, osoba która zna swoją wartość i która wie, czego chce. Wszystkim wam życzę zdrowia, tego żebyście powrócili tutaj po tych świętach pełni radości i zapału do pracy.

 

Wszystkim wam i każdemu z osobna życzę błogosławionych świąt.