Aktualności

Święto Chleba - Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu - 2018


Szanowni Państwo,

już 12 sierpnia Podlaskie Święto Chleba w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. To jedna z największych imprez Województwa Podlaskiego. Przyciąga co roku około trzydzieści tysięcy turystów.

 

Imprezę rozpocznie uroczysta Msza Św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, po której nastąpi uroczysty przejazd korowodu z wieńcem dożynkowym do Muzeum. Tam pierwszym punktem programu będzie parada kilkudziesięciu zabytkowych ciągników, które stanowią unikatową kolekcję w zbiorach Muzeum. W programie Podlaskiego Święta Chleba: tradycyjny wypiek chleba w polowym piecu chlebowym, dawne zwyczaje żniwne i dożynkowe, młócenie zboża cepami, młocarnią szerokomłotną, młocarnią napędzaną lokomobilą parową, święcenie zwierząt z okazji uroczystości na Św. Rocha, Konkurs na wykonanie równianki. Dostępnych jest kilkaset stoisk handlowych m.in. twórców ludowych, wystawców z jadłem regionalnym.

 

Najważniejszym punktem wydarzenia są piekarnie z całej Polski, które prezentują swoje chleby.

 

W trakcie imprezy koncertują kapele i zespoły folklorystyczne, a na zakończenie w amfiteatrze odbędzie się koncert Gwiazdy Wieczoru – zespołu Rock’n’rollowego Zdrowa Woda oraz Zespołu Bracia – Piotr i Wojciech Cugowscy.

 

Patronat nad imprezą sprawują Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego. 

 

 

Poniżej szczegółowy opis imprezy oraz zdjęcia z poprzednich obchodów.

 

(kliknij plakat aby powiększyć)

plakat ze szczegółami imprezy

 (kliknij plakat aby powiększyć)

 

--

Dział Oświatowo-Promocyjny

Muzeum Rolnictwa

im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

ul. Pałacowa 5

18.230 Ciechanowiec

tel. (86) 277 13 28 w. 24

www.muzeumrolnictwa.pl