Aktualności

Święto Rodziny 2018 w Czyżewie


Tegorocznej imprezie w Czyżewie towarzyszyła wyjątkowo słoneczna pogoda. 3 czerwca w niedzielę na placu przy urzędzie miejskim, jak też na gminnym placu zabaw, odbył się festyn integracyjny „Święto Rodziny”.

Rozpoczęły go nad zalewem, „Rodzinne Zawody Wędkarskie” o Puchar Burmistrza Czyżewa zorganizowane we współpracy z Kołem Wędkarskim nr. 42 w Czyżewie Okręg Mazowiecki PZW.

Oficjalnego otwarcia festynu rodzinnego dokonała Pani Burmistrz Anna Bogucka, która życzyła wszystkim uczestnikom – małym i dużym- dobrej zabawy i zachęciła do korzystania z bogatej oferty atrakcji przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Wręczyła również puchary, dyplomy, upominki i medale laureatom konkursów: „Turnieju Rodzin”, „Rodzinnych Zawodów Wędkarskich” oraz plastycznego „Laurka dla Mamy” (Bibliotek Publiczna).

Na kilka godzin teren wokół urzędu miejskiego w Czyżewie zamienił się w wesołą krainę, w której rządzili najmłodsi mieszkańcy gminy. Specjalnie dla nich organizatorzy zapewnili mnóstwo ciekawych atrakcji. Wszyscy chętnie korzystali z bezpłatnych urządzeń rekreacyjnych oraz licznych stanowisk animacyjnych. Jak zawsze powodzeniem cieszyła się fotobudka, oblegana przez dzieci, młodzież i dorosłych do ostatnich chwil. Bajkowe postaci częstowały publiczność słodkościami w trakcie trwania całej imprezy.

W programie tegorocznego festynu znalazły się ponadto:

- występy artystyczne zespołów działających przy GOK w Czyżewie: „Teatr Marzeń” (spektakl „Mały Książę”), Zespół Tańca Towarzyskiego, Mażoretki „En Vivo”

- synchroniczny pokaz kelnerski w wykonaniu uczniów z ZSOiZ w Czyżewie

- pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas wojskowych ZSOiZ w Ciechanowcu 

- pokaz karate czyżewskiej sekcji Mazowiecko- Podlaskiego Klubu „Kyokushin”

- konkursy rodzinne na scenie

- występ artystyczny gwiazdy festynu – małpki „DJ MIKI”

Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP Białystok, Tygodnik „Kontakty”, wysokomazowiecki24.pl, kurierwysmaz.pl, Radio Nadzieja, wzasiegu.pl, Gazeta Współczesna

Poniżej prezentujemy Państwu wyniki:

Turniej Rodzin: I miejsce- Kacper z Tatą, II miejsce- Remigiusz z Tatą, III Malwina z Tatą; Wyróżnienia: Szymon z Tatą, Kamil z Mamą, Damian z Mamą.

Rodzinne Zawody Wędkarskie: I miejsce- Wiktoria Wasilewska, II miejsce- Paweł Plewko, III miejsce- Artur Król.

Tegoroczną imprezę wsparli: Burmistrz Czyżewa oraz Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.

Współorganizatorami byli: Urząd Miejski w Czyżewie, ZSOiZ w Czyżewie, SP w Dąbrowie Wielkiej, SP w Rosochatem Kościelnem.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!