Aktualności

Szczypiorniści z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem trzecim zespołem województwa podlaskiego!


Dnia 18 kwietnia 2017 roku odbył się finał licealiady szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego w piłce ręcznej. Gospodarzami turnieju był Zespół Szkół w Dąbrowie Białostockiej.  W spotkaniu finałowym rywalizowało ze sobą cztery zespoły  o miano najlepszego w województwie. Po wcześniejszym rozegraniu meczy ligowych z 12 drużynami udało się nam uplasować w pierwszej czwórce najlepszych drużyn w województwie. Kilkanaście  spotkań, sporo emocji i walki. Tak wyglądały mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców o puchar województwa.  Po zaciętej rywalizacji w meczach bezpośrednich finału wojewódzkiego wyłoniono zwycięzców. W tegorocznych zawodach najlepszy okazał się Zespół Szkół Dąbrowa Białostocka, na drugim miejscu znalazł się  Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku, mimo tego że przegrał z CKZ po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu 25:26. Niestety nie pozwoliło to zająć naszej szkole drugiego miejsca w rozgrywkach,  ponieważ punkty były liczone nie tylko z samego turnieju, ale także z całej ligi. Ostatecznie  znaleźliśmy się na trzecim stopniu podium. Nasza drużyna odebrała puchar i brązowy medal ligi wojewódzkiej oraz indywidualny puchar Fair Play dla drużyny.

Bardzo jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczniów, zagrali w wielkim stylu, konkurując z równie doskonale przygotowanymi reprezentacjami innych  szkół. Podczas rozgrywek mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, a także pasję do sportu, którą nasza szkoła starannie rozwija w młodych ludziach. Sukces szczypiornistów, to efekt systematycznej pracy i doświadczenia jakie w ciągu kilku lat nauki zdobyła młodzież na zajęciach Szkolnego Koła Sportowego. W roku szkolnym 2017/2018 organizujemy  kolejny nabór do szkoły,  mile widziani będą  uczniowie zainteresowani  piłką ręczną.

Uczniom oraz trenerowi mgr Tomaszowi Rogowskiemu  serdecznie dziękujemy za wspaniały wynik oraz życzymy powodzenia za rok.


Tomasz Rogowski