Aktualności

Turniej o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym


28 lutego w hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem odbył się 19. Turniej o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym.

 

W turnieju wzięło udział 37 zawodników, reprezentujących komendy miejskie i powiatowe w województwie podlaskim oraz Komendę Wojewódzką PSP w Białymstoku. Zawody oficjalnie otworzył Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem, st. bryg. Andrzej Koc, który podkreślił, iż Turniej o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Tenisie Stołowym już od prawie 10 lat organizowany jest w Wysokiem Mazowieckiem. Komendant życzył powodzenia wszystkim uczestnikom oraz podziękował za pomoc w organizacji turnieju władzom miasta i dyrekcji i pracownikom Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. 

 

Po ponad 4 godzinach gry wyłoniono zwycięzcę turnieju, wielokrotnego triumfatora zawodów, Piotra Chmiela. Podobnie jak w poprzednich latach głównym sędzią zawodów był Zbigniew Piszczatowski, radny Rady Powiatu Wysokomazowieckiego. Jednym z fundatorów nagród w turnieju był Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński.

 

Nagrody oraz puchary zwycięzcom wręczyli Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Jarosław Wendt, a także Komendant Powiatowy PSP w Wysokiem Mazowieckiem, st. bryg. Andrzej Koc.

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom - powiedział Komendant Wojewódzki PSP, Jarosław Wendt. - Ta czołówka turnieju trochę nam się zmienia, ale od kilku lat ten skład jest stały, zamieniacie się tylko miejscami, w czołówce poziom jest wyrównany. Gratuluję osiągniętych wyników, cieszę się, że pojawiają się nowe twarze, następcy, którzy będą te dyscyplinę kultywować. Dziękuję za udział. Widać, że nasi strażacy oprócz służby dodatkowo chcą robić coś jeszcze innego, chcą reprezentować tę służbę na zewnątrz, np. w zawodach sportowych i za to wam dziękuję.

 

Wyniki XIX Turnieju o Puchar Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Tenisie Stołowym:

1. Piotr Chmiel

2. Leszek Kostro

3. Michał Ignaczewski

4. Zbigniew Prużanin

5. Artur Biały