Aktualności

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym


W dniu 15 kwietnia 2014 roku w Gimnazjum w Szepietowie odbyły się eliminacje powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

W eliminacjach powiatowych wzięło udział 24 uczniów szkół podstawowych i 24 uczniów szkół gimnazjalnych. Uczestnicy turnieju wyłonieni zostali podczas eliminacji szkolnych – na zakwalifikowanych do etapu powiatowego czekał test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, składający się z 25 pytań (test gimnazjalny),  dwóch  testów składających się z 20 i 10 pytań (testy podstawowe) oraz rowerowy tor przeszkód.

Komisja w składzie:

  1. Tadeusz Wróblewski- Komendant Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem,
  2. Magdalena Zambrzycka- przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.
  3. Marzena Frankowska- przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem.
  4. Agnieszka Perkowska- przedstawiciel Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem,
  5. Tomasz Grodzki- przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem,
  6. Anna Niemyjska- przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem,

przyznała następujące miejsca w obu kategoriach wiekowych, tj. szkoła podstawowa i gimnazjum, drużynom:

 

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu w składzie: Piotr Ponichtera, Sebastian Kietliński, Urszula Pełszyk, Oliwia Dudek,

opiekun: Jacek Dudek

II miejsce- Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem w składzie: Patrycja Jędras, Katarzyna Mężyńska, Jakub Sokolik, Jakub Żebrowski, opiekun: Renata Jaroszewicz i Barbara Biała,

III miejsce- Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej w składzie: Sebastian Modzelewski, Tomasz Choiński, Milena Skarzyńska, Katarzyna Milewska, opiekun: Wioletta Bielska

 

I miejsce- Gimnazjum w Ciechanowcu w składzie: Dawid Rytel, Dawid Perlejewski, Karolina Czarnecka, opiekun: Małgorzata Zaremba,

II miejsce- Zespół Szkół Gimnazjum w Kuleszach Kościelnych w składzie: Michał Drużyński, Piotr Choiński, Mateusz Kamiński, opiekun: Małgorzata Monika Choińska,

III miejsce- Zespół Szkół w Rosochatem Kościelnem w składzie: Mariusz Ołdakowski, Michał Dąbrowski, Jakub Dąbrowski, opiekun: Wiesława Sakowicz.

 

Tytuł najlepszego zawodnika zdobyli:

I miejsce- Piotr Ponichtera- Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Jacek Dudek,

II miejsce- Katarzyna Mężyńska- Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem, opiekun: Renata Jaroszewicz i Barbara Biała,

III miejsce- Katarzyna Milewska- Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej, opiekun: Wioletta Bielska

 

I miejsce- Dawid Perlejewski- Gimnazjum w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba,

II miejsce- Michał Drużyński- Zespół Szkół Gimnazjum w Kuleszach Kościelnych, opiekun: Małgorzata Monika Choińska,

III miejsce- Mateusz Mioduszewski- Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem, opiekun: Iwona Gołaszewska.

 

Wyróżnienia w kategorii testy:

I miejsce- Piotr Ponichtera- Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Jacek Dudek

II miejsce- Katarzyna Mężyńska- Szkoła Podstawowa w Wysokiem Mazowieckiem, opiekun: Renata Jaroszewicz i Barbara Biała,

III miejsce- Katarzyna Milewska- Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej, opiekun: Wioletta Bielska.

 

I miejsce- Michał Drużyński- Zespół Szkół Gimnazjum w Kuleszach Kościelnych, opiekun: Małgorzata Monika Choińska,

II miejsce- Mateusz Mioduszewski- Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem, opiekun: Iwona Gołaszewska.

III miejsce- Dawid Perlejewski- Gimnazjum w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba.

 

Wyróżnieni w kategorii rowerowy tor przeszkód:

I miejsce- Piotr Ponichtera- Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu, opiekun: Jacek Dudek

II miejsce- Bartosz Kaczyński- Zespół Szkół w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz.

III miejsce- Krystian Gawrychowski- Zespół Szkół w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz.

 

I miejsce- Dawid Perlejewski- Gimnazjum w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba,

II miejsce- Mariusz Ołdakowski- Zespół Szkół w Rosochatem Kościelnem, opiekun: Wiesława Sakowicz.

III miejsce- Karolina Czarnecka- Gimnazjum w Ciechanowcu, opiekun: Małgorzata Zaremba.

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Tadeusza Wróblewskiego-Komendanta Straży Miejskiej w Wysokiem Mazowieckiem, Tomasza Grodzkiego- przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, Anny Niemyjskiej- przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Organizatorami tegorocznego turnieju byli: Polski Związek Motorowy, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, Gimnazjum w Szepietowie, Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, Straż Miejska w Wysokiem Mazowieckiem.

Sponsorami turnieju i fundatorami nagród byli:

  1. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży,
  2. Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem,
  3. Master- E. Borys Spółka Jawna Wysokie Mazowieckie.

 

Zwycięzcy etapu powiatowego rywalizować będą podczas wojewódzkiego Turnieju BRD w Białymstoku: 6 maja 2014 r.- szkoły podstawowe, 8 maja 2014 r.- szkoły gimnazjalne