Aktualności

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2019


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem przekazuje informacje, że w dniach 18 – 24 lutego 2019 roku obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Uczestniczą w niej także asystenci sędziów i kuratorzy zawodowi z Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Pomocą świadczoną na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem są m.in. bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w trakcie obchodów w różnych lokalizacjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, siedzibach prawniczych samorządów zawodowych czy organizacji pozarządowych. Porad udzielają m.in. prokuratorzy, asystenci sędziego, referendarze, psycholodzy oraz kuratorzy sądowi, a także adwokaci oraz radcowie prawni. 

 

Szczegółowe informacje o dyżurach asystentów i kuratorów można znaleźć na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem: http://lomza.so.gov.pl/index.php?k=9.

 W budynku Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przy ulicy Ludowej 13  funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych udzielają porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8.00 do 14.00.

  

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem przyłączając się do kampanii pn. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem informuje, iż do dyspozycji osób pokrzywdzonych jest wsparcie psychologa, nieodpłatna pomoc prawna oraz pomoc pracowników socjalnych. Szczegółowe informacje dostępne są stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wysokiem Mazowieckiem w zakładce Porady specjalistyczne, pod nr tel. 502 153 040 oraz w siedzibie Centrum.

 

Osoby zainteresowane, zachęcamy również do uzyskania dalszego wsparcia, od podmiotów, które w 2019 roku świadczą pomoc materialną i niematerialną z Funduszu Sprawiedliwości w ramach  Lokalnego Punktu Pomocy Poszkodowanym Przestępstwem w Wysokiem Mazowieckiem, informacje można uzyskać pod nr tel. 518 595 676.

Lista organizacji www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl