Aktualności

Uczniowie z Rosochatego Kościelnego podtrzymują tradycję kolędowania w Gminie Czyżew


„A witajcie dobrzy ludzie,

Otwierajcie ścieżaj drzwi!

Przynosimy wieść o cudzie,

Co po całej ziemi grzmi.

Dawny zwyczaj bywa wszędzie,

Przychodzimy po KOLĘDZIE!”

 

Tymi słowami kolędnicy ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rosochatem Kościelnem witali domowników, z kolędą na ustach i przy akompaniamencie akordeonu i saksofonu przemierzając ulice i niosąc dobrą nowinę. Nowinę o narodzeniu Jezusa.

 

Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Iwony Sienickiej – polonistki i opiekunki koła teatralnego pt. „TEATRoMAGIA”, które powstało dzięki projektowi unijnemu „EDUkompas”.

Grupa kolędników liczyła 20 osób. Zadbano o każdy szczegół - były anioły i pastuszkowie, śmierć i diabeł oraz trzej królowie. Każdy wygłosił krótkie słowo, nie zabrakło także życzeń skierowanych do dzieci i gospodarzy.

           

Z tego miejsca kolędnicy pragną serdecznie podziękować pani dyrektor szkoły Bogusławie Kossakowskiej za wsparcie inicjatywy, księdzu proboszczowi Antoniemu Loro za ogłoszenie kolędowania, mieszkańcom wsi Rosochate Kościelne za życzliwe przyjęcie, a państwu Jolancie, Bogusławowi i Teodozji Dąbrowskim z ul. Kościelnej za przygotowanie obiadokolacji strudzonym kolędnikom.

 

Iwona Sienicka