Aktualności

Uczniowie ZSOiZ w Ciechanowcu ze stypendiami Marszałka Województwa Podlaskiego


Dnia 21 lutego 2019r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów w dziedzinie twórczości artystycznej, uczniom województwa podlaskiego. Stypendystów, ich nauczycieli, mentorów i bliskich przywitali w operze  oraz wręczali certyfikaty stypendialne marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Marek Olbryś i Stanisław Derehajło.

             

 Rekordowa ilość zgłoszeń - 228 wniosków i ich bardzo wysoki poziom spowodowały, że zarząd województwa przyznał w tym roku aż 120 stypendiów uczniom uzdolnionym artystycznie, którzy mają na swoim koncie wiele sukcesów w różnych dziedzinach. Talenty wyróżnionych uczniów są różnorodne: to plastyka (od malarstwa do projektowania strojów), film i animacja, wszelkie formy tańca (od ludowego po klasyczny), muzyka (zarówno gra na instrumentach, jak też śpiew), literatura, ale także teatr (w tym także reżyseria dźwięku i oświetlenia scenicznego) oraz recytacja (np. gwarą kurpiowską).

 

W tym roku wśród stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego znalazło się dwoje uczniów ZSOiZ w Ciechanowcu. Certyfikat za osiągnięcia w dziedzinie plastyki i fryzjerstwa artystycznego  otrzymała uczennica klasy IV TUF  Magdalena Kazimierczuk oraz Mateusz Kawalec – uczeń klasy I LO za śpiew, teatr, grę na instrumentach  (również ubiegłoroczny stypendysta Marszałka). Galę uświetniły występy uzdolnionych uczniów. m.in. występ wokalny Mateusza Kawalca.

 

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom  i życzymy dalszych osiągnięć.

(op. i foto: ZSOiZ w Ciechanowcu)