Aktualności

Upalny Festyn Waniewo-Odpust-Natura 2018!


W niedzielę, 29 lipca 2018 roku, w Waniewie, w Gminie Sokoły odbył się Festyn "Waniewo – Odpust – Natura 2018" a wraz z nim XII Festiwal Muzyki Ludowej "Dawne Pieśni - Młode Głosy". O godzinie 12:00 wydarzenie rozpoczęła odpustowa Msza Św. w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Waniewie. Następnie Wójt Gminy Sokoły p. Józef Zajkowski powitał wszystkich zgromadzonych i dokonał uroczystego rozpoczęcia. Dyrektor CKB w Sokołach p. Agnieszka Kurzyna zachęciła do korzystania z atrakcji i życzyła miłych wrażeń.

 

Tradycyjnie XII edycję Festiwalu Muzyki Ludowej "Dawne Pieśni - Młode Głosy" otworzył Zbigniew Nasiadko – Prezes Towarzystwa Muzycznego „Słopiewnie”. W przesłuchaniach konkursowych festiwalu wzięło udział 16 podmiotów wykonawczych w kilku kategoriach. Jury ogłosiło wyniki i nagrodziło uczestników. Festiwal przyczynił się do popularyzacji tradycji muzyki ludowej i folkloru naszego województwa.

 

Mistrzostwa w dojeniu sztucznej krowy pn. „Wydój Krasulę” przygotowane przez Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu z siedzibą w Tulcach zagwarantowały dobrą zabawę i zdrową rywalizację. Nagrody ucieszyły zwycięzców – były to np. ekspres do kawy KRUPS oraz wiertarka BOSCH!

 

Wspólna zabawa przy animacjach i zabawach dla dzieci i młodzieży na świeżym powietrzu dostarczyła wiele radości i uśmiechu oraz zintegrowała społeczeństwo, rodziny.

 

Oczywiście kluczowym punktem wieczoru były koncerty tj.  Stary Port Białystok, Muzyczny Pląs – dzieci z CKB w Sokołach, Harmonica, Boryss, Masters oraz Power Boy!

 

Dodatkowymi atrakcjami były: darmowe, ogromne dmuchane miasteczko, malowanie twarzy i tatuaży, wywijanie balonów, stoiska handlowe, stragany odpustowe, ogródek piwny i gastronomiczny.

 

Festyn gromadzi wielu mieszkańców naszego regionu, gości z całego województwa oraz turystów wypoczywających nad Narwią. Mamy nadzieję, że przyczynił się do zacieśnienia więzi społecznych, wspólnego przeżywanie uroczystości, a przede wszystkim integracji.

 

Festyn uważamy za bardzo udany. Pogoda zachwyciła! Gorąca atmosfera rozgoniła nadchodzącą niepogodę i okoliczne burze. Dziękujemy przybyłym za uczestnictwo i wspaniałą zabawę! Zapraszamy oczywiście już za rok! J

 

Dziękujemy partnerom, sponsorom oraz opiece medialnej.

 

 

Agnieszka Kurzyna