Aktualności

Uroczyste spotkanie z okazji Święta Krwiodawstwa


W dniu 20 listopada 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się uroczyste zorganizowane przez Klubu HDK ‘KROPELKA’ spotkanie z okazji Święta Krwiodawstwa. Jego celem byłopodziękować honorowym dawcom krwi  oraz osobom nas wspierającym jak też dalsza promocja ruchu krwiodawstwa oraz akcji pomocowych prowadzonych prze Polski Czerwony Krzyż. Obecni na spotkaniu zostali zapoznani z działalnością i osiągnięciami naszego Klubu.

     W 2015 roku jedną z akcji organizowaliśmy pod patronatem Banku PKO BP  akcję pod hasłem „Moja krew, twoje życie”. Ponadto nasi dawcy brali udział w ogólnopolskiej kampanii PCK „Ognisty strażak – gorąca krew”. W XII edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” wzięli udział uczniowie wysokomazowieckich szkół ponadpodstawowych, a Zespół Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem zajął I miejsce w kategorii największej ilości oddanej krwi.   

     Współdziałając z Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Białymstoku  przeprowadziliśmy skierowana do młodzieży szkolnej  Olimpiady i konkursy skierowane do młodzieży szkolnej Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia, W minionym roku uczestniczka tej Olimpiady  uczennica Gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem Aleksandra Grodzka po zwycięstwie w eliminacjach rejonowych oraz podlaskich okręgowych w finale krajowym zajęła wysokie czwarte miejsce.  

     W 2015 roku nasi krwiodawcy oddali rekordową ilość ponad  266 litrów krwi oraz pozyskaliśmy grono nowych krwiodawców wywodzących się głównie spośród  młodzieży szkolnej jak i osób dorosłych mieszkańców naszego miasta i powiatu.  Większość  z nich w dalszym ciągu będzie aktywnie oddawała krew na rzecz osób chorych i potrzebujących.

    

      Najaktywniejsi krwiodawcy i osoby nas wspierające zostały Przez Polski Czerwony Krzyż wyróżnione odznakami Honorowymi PCK. Byli to Pani  Elżbieta Szepietowska oraz Panowie  Michał Chrostowski, Dariusz Sobol i Wiesław Walczuk, a pond to odznakami Zasłużony Honorowy Dawca Krwi uhonorujemy: Panie Katarzynę Maleszko i Agnieszkę Perkowską oraz  Panów Łukasza Fiedorczuk, Wojciecha Kruszewskiego  i Stanisława Michalskiego.

 

     Odznakami Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu  przyznanymi przez Ministra Zdrowia uhonorowano naszych dawców Panów Adama Bączek i Mirosława Koncewicza.

Pozostali krwiodawcy otrzymali zestawy upominków przygotowanych przez Wysokomazowieckiego Starostę oraz wspierających nas sponsorów. Upominki przekazane przez Starostę Bogdana Zielińskiego otrzymali:

- Pan Sławomir Jasionowski – samochodowa nawigacja satelitarna

- Pani Ewa Karpińska           - sokowirówka

- Pan Damian Podbielski       - słuchawki Panasonic 

 

    W spotkaniu udział wzięli:

- Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku dr ha. Piotr Radziwon

- Przedstawiciel Zarządu Okręgowego PCK w Białymstoku

- Burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Pan Jarosław Siekierko

- Przewodniczący Rady Miasta Wysokie Mazowieckie Pan Józef Sokolik

- Dyrektorzy wysokomazowieckich szkół ponadgimnazjalnych. 

  

     

 

Opracował:

Tadeusz  J. Wróblewski

Prezes Klubu HDK ‘KROPELKA’