Aktualności

V Festiwal Pieśni Maryjnej w Klukowie


12 maja w Kościele p. w. NMP Częstochowskiej w Klukowie odbył się piąty, jubileuszowy Festiwal Pieśni Maryjnej w Klukowie, zbiegający się w czasie z obchodami 100 lat istnienia Parafii w Klukowie.

 

Festiwal miał charakter otwarty, bez jury i lokat. Oprócz występów festiwalowych odbył się specjalny koncert Pieśni Maryjnych w interpretacji na trąbkę w wykonaniu jednego z najlepszych trębaczy w kraju, Andrzeja Pietraszko przy akompaniamencie Łukasza Kolińskiego na organach. Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy i przypinki, nawiązujące do Jubileuszu 100 lat Parafii w Klukowie.

 

Przed wiernymi zaprezentowali się soliści, zespoły i chóry z terenu powiatu wysokomazowieckiego (w tym z Wysokiego Mazowieckiego, Kuczyna, Czyżewa, Klukowa i Nowych Piekut) i okolic. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Klukowie, Leszek Koliński serdeczne podziękowania za współorganizację wydarzenia skierował do księdza proboszcza, a także do wszystkich artystów, z których wielu bierze udział w Festiwalu od pierwszej edycji.