Aktualności

VII edycja powiatowego konkursu wiedzy „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak"


Dnia 27 marca 2018 r.  już po raz siódmy w Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się powiatowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i zdrowiu pod hasłem „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak".  W konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn reprezentujących sześciolatki z: Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Szepietowie, Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, Gminnego Przedszkola w Czyżewie, Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych,  Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w  Jabłonce Kościelnej,  Przedszkola Miejskiego Nr 1 ”Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem, oraz z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem. Współorganizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem, które było fundatorem wszystkich nagród.

 

Wśród przybyłych gości obecni byli: przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem: specjalista do spraw prewencji Pani Bożena Bucińska, sierż. sztab. Paulina Szablak, przedstawiciel Starostwa Powiatowego Pani Jolanta Wyszyńska, kierownik żywienia z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem Pani Zofia Sokolik, lek. med. Katarzyna Wnorowska oraz przedstawiciel Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem  mł. bryg. Grzegorz Kulesza, którzy zasiadali w komisji konkursowej. Ideą konkursu było utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa podczas zabaw i zajęć w domu, przedszkolu i na podwórku,  sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach, wyrabianie odpowiedniego zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia,  promowanie bezpiecznego oraz zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków. Konkurs składał się z trzech etapów: sprawdzenie wiedzy prozdrowotnej oraz zasad bezpieczeństwa wśród dzieci, konkurencje ruchowe oraz konkurencja kulinarna.

 

Przedszkolaki w trakcie rożnego rodzaju konkurencji wykazały się duża znajomością zasad bezpieczeństwa i zdrowia. Każda drużyna biorąca udział w konkursie miała też możliwość zaprezentowania swojej wiedzy na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zdrowia w formie krótkich scenek dramowych. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat zdrowego odżywiania i doskonale wiedzą, że bezpieczny i zdrowy przedszkolak to prawdziwy Polak. Wszystkie odpowiedzi dzieci były analizowane i oceniane przez komisję. I miejsce otrzymała drużyna z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, II miejsce drużyna z Niepublicznego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Szepietowie, III miejsce drużyna z Przedszkola Miejskiego Nr 1 ”Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.  Spotkanie zakończyło się wręczeniem dla wszystkich zespołów pamiątkowych pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych. Gościom za przybycie zostały wręczone podziękowania. Konkurs przebiegał w atmosferze radości i dał dzieciom wiele satysfakcji ze zdobytych nagród.

 

Na zakończenie na dzieci czekał smaczny poczęstunek, ufundowany Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita. Wszystkim placówkom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.