Aktualności

Warsztaty dziennikarskie ,,Na tropie wysokomazowieckiego misia"


Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem wziął udział w konkursie "Zapraszamy do Gry – Lokalne projekty Edukacji Kulturowej" realizowanym w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura. Złożony przez wysokomazowiecką instytucję projekt „Na tropie wysokomazowieckiego misia” otrzymał dofinansowanie i znalazł się wśród 15 najlepszych w całym województwie.

 

Projekt ma zachęcić młodych mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego do poznania lokalnej historii. Dwudziestoosobowa grupa dzieci w wieku 10-12 lat uczestniczyć będzie w warsztatach dziennikarskich, dzięki którym nauczy się podstaw tworzenia reportażu, pozna podstawowe etapy nagrywania i montowania filmów oraz stworzy własny film. Zaplanowano również spotkania z seniorami oraz wyjazd do Fabryki Misia w Białymstoku. Zwieńczeniem projektu będzie wystawa podsumowująca projekt.

 

Działanie prowadzone w ramach zadania Bardzo Młoda Kultura realizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, będącego częścią programu „Bardzo Młoda Kultura" Narodowego Centrum Kultury.

 

Zapisy do 10 września w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie (II piętro).