Aktualności

Wielka Pielgrzymka - Polski Album Rodzinny. Wyjątkowa wystawa fotografii z I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny


Biuro programu ,,Niepodległa" przygotowało bezpłatną wystawę, poświęconą 40. Rocznicy I Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Ojczyzny. Wystawa dostępna jest także do pobrania w formie elektronicznej.

 

Wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża dokonany 16 października 1978 roku wywarł istotny wpływ nie tylko na historię Polski, ale i na losy świata. Ojciec Święty przybył z pierwszą pielgrzymką do ojczyzny kilka miesięcy później, 2 czerwca 1979 roku, a jego wizyta odmieniła serca Polaków. W 40. rocznicę tych wydarzeń Biuro Programu „Niepodległa” wspólnie z partnerami –  PKN Orlen oraz PAP i PKP przy współudziale lokalnych samorządów pragnie w symboliczny sposób odtworzyć trasę I pielgrzymki Ojca Świętego poprzez serię wystaw w 7 centrach komunikacyjnych ośrodków odwiedzonych wówczas przez papieża Jana Pawła II. 

 

Wystawy, złożone z archiwalnych zdjęć ze zbiorów PAP eksponowane będą w przestrzeni publicznej w największych miastach Polski. Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało także darmową wystawę w wersji elekteornicznej. Album dostępny jest do pobrania pod tym linkiem.

 

(niepodległa.gov.pl)