Aktualności

Wiosenne Targi Ogrodnicze pełne atrakcji


Chcesz sprawnie przygotować się do sezonu ogrodniczego? Szukasz unikalnych nasadzeń? Przyjedź do Szepietowa, 18 i 19 kwietnia Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze. Dla zwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: wystawy, pokazy, konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Wiosenne Targi Ogrodnicze otwierają kalendarz imprez Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

 

Wszystko do ogrodu

Udział w targach to najlepszy sposób na to, by kompleksowo i sprawnie przygotować się do sezonu wiosennego. Miłośnicy zieleni, będą mogli nabyć wiele oryginalnych gatunków roślin, uzyskać informacje dotyczące projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji roślin. Wystawcy zaoferują: materiał szkółkarski ozdobny i owocowy, nasiona warzyw, ziół, kwiatów, rozsady warzyw i kwiatów, kwiaty doniczkowe, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architektura ogrodową. Targi z pewnością zainspirują uczestników do ciekawego i efektywnego wykorzystania przydomowych ogrodów.

Targi Motoryzacyjne

Wychodzimy naprzeciw potrzebom rolników i mieszkańców obszarów wiejskich, otwieramy tereny wystawowe Agroarena dla branży motoryzacyjnej. Targom Ogrodniczym towarzyszyć będą Targi Motoryzacyjne AGRO-MOTO. Po raz pierwszy maszyny rolnicze ustąpią miejsca pojazdom na czterech i dwóch kółkach. Kilkunastu Wystawców z branży motoryzacyjnej zaprezentuje najpopularniejsze marki aut. Będzie okazja do sprawdzenia wiedzy nt. zasad ruchu drogowego i nie tylko.

Na terenach wystawowych stworzymy specjalną przestrzeń poświeconą miłośnikom jednośladów. 19 kwietnia odbędzie się zjazd Klubu Motor Skansen Ciechanowiec i nieoficjalne otwarcie sezonu motocyklowego. To nie lada gratka dla zwiedzających i amatorów dwóch kółek, będzie to okazja do obejrzenia unikatowych modeli motocykli.

Wystawy zwierząt

Równolegle z Targami Ogrodniczymi organizujemy Wystawę Królików Rasowych i Drobiu ozdobnego, przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. 18 kwietnia szepietowski ring rezerwujemy dla hodowców koni, odbędzie się Pierwszy Podlaski Czempionat Ogierów Kryjących. Na wystawie zostanie przedstawiona stawka, licząca 30 ogierów podzielonych na 3 grupy rasowe.

Targi pszczelarskie

Do Szepietowa przyjadą pszczelarze i liczące się w kraju firmy oferujące bogaty wybór miodów. Zapraszamy do Pasieki Ośrodka, a dowiesz się m.in. jakie zabiegi wykonać na wiosnę. Zachęcamy do udziału w warsztatach nt. produkcji i przechowywania zapasowych matek pszczelich.

Edukacja i porady

Oprócz bogatej oferty wystawców na zwiedzających czekają interesujące prelekcje m.in.: dowiesz się jakimi zasadami kierować się przy estetycznym zagospodarowaniu ogrodów. Można będzie skorzystać z fachowego poradnictwa – swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa na czele ze specjalistami z PODR w Szepietowie.

Konkursy i zabawy

Jeśli rozpoznanie nasadzeń ozdobnych nie stanowi dla Ciebie większego problemu, przyjdź do namiotu PODR. Weź udział w konkursie: Zgadnij, co to za roślina? Zabłyśnij wiedzą, a dostaniesz atrakcyjną nagrodę.

PROGRAM

 

18 kwietnia (sobota)

9.30

Otwarcie targów (tereny wystawowe)

10.00

Wykład: Produkcja i przechowywanie zapasowych matek pszczelich - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (budynek główny, sala nr 4)

12.00

Zajęcia praktyczne: Budowa ulika weselnego - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (pasieka Ośrodka)

12.00

Wykład:Zasady estetycznego zagospodarowania przydomowych ogrodów - Izabela Targ, PODR w Szepietowie(budynek główny, sala nr 4)

 

 

19 kwietnia (niedziela)

10.00

Wykład: Produkcja i przechowywanie zapasowych matek pszczelich - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (budynek główny, sala nr 4)

11.00

Parada Motocykli – Klub Motor Skansen Ciechanowiec

11.30

Jubileusz 25-lecia Wiadomości Rolniczych

12.00

Zajęcia praktyczne: Budowa ulika weselnego - Adam Boguta, PODR w Szepietowie (pasieka Ośrodka)

12.00

Rozstrzygnięcie konkursów: Hit Targów, Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta i Najlepszy produkt pszczelarski (tereny wystawowe)

 

Wydarzenia towarzyszące:

  • Targi Pszczelarskie
  • AGRO-MOTO Targi Motoryzacyjne
  • I Podlaski Czempionat Ogierów Kryjących (18 kwietnia, 10.00 - 14.00, tereny wystawowe, ring)
  • Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego (tereny wystawowe)

W programie:

  • Zgadnij co to za roślina? – konkurs rozpoznawania nasadzeń ozdobnych (10.00 - 14.00, przy namiocie PODR)
  • Pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego (10.00-14.00, Centrum edukacji i produkcji biopaliw na własne potrzeby)
  • Doradztwo specjalistów PODR w Szepietowie i instytucji obsługujących rolnictwo
  • Doradztwo z zakresu pszczelarstwa (pasieka Ośrodka)
  • Kiermasz książki (10.00 - 14.00, namiot PODR)

 

 

Zapraszamy do na Wiosenne Targi Ogrodnicze.