Aktualności

Wmurowanie kamienia węgielnego pod siedzibę Posterunku Policji w Sokołach


1 kwietnia w Sokołach dokonano uroczystego podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek Posterunku Policji. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku, nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Sokoły, Józef Zajkowski oraz przedstawiciele lokalnych samorządów, duchowieństwa, mieszkańcy gminy i funkcjonariusze wysokomazowieckiej policji.

 

Nowy obiekt powstaje dzięki pieniądzom z ,,Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa na lata 2017- 2020” na działce przekazanej policji przez Gminę Sokoły.

 

Podczas uroczystości zaproszeni goście podpisali akt erekcyjny oraz dokonali symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego pod nowy budynek. Obecny w Sokołach Sekretarz Stanu w MSWiA, Jarosław Zieliński podkreślił ogromną rolę w ocaleniu przed likwidacją posterunku policji Wójta Gminy Sokoły, Józefa Zajkowskiego oraz lokalnej społeczności i kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

 

Nasz rząd robi wszystko, aby Polacy byli bezpieczni, aby czuli się bezpieczni, aby policja była blisko ludzi i dla ludzi, po to by służyć bezpieczeństwu Polaków - powiedział Jarosław Zieliński. - W ramach tego dążenia modernizujemy nasze służby, odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W ramach projektu modernizacji odtwarzamy posterunki policji.

 

Za wsparcie w dążeniu do realizacji budowy nowej siedziby Posterunku Policji w Sokołach Wiceministrowi, Komendantowi Powiatowemu Policji, Krzysztofowi Woźniewskiemu oraz władzom i mieszkańcom Gminy Sokoły serdecznie podziękował Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński.

 

- To, że ten budynek powstaje w Sokołach to zasługa lokalnej społeczności, pana Wójta i radnych Rady Gminy, którzy przekazali ten plac policji - powiedział Starosta. - W Starostwie Powiatowym chyba nigdy jeszcze nie wydaliśmy tak szybko pozwolenia na budowę, jak w tym wypadku. To też zasługa pana komendanta Woźniewskiego. Chciałbym podziękować kierownictwu Komendy Wojewódzkiej za tak trafny dobór ludzi, współpraca z panem komendantem Woźniewskim układa się nam bardzo dobrze, co mówię jako przedstawiciel samorządów całego powiatu. Zaufanie do policji tworzą ludzie. Mamy poczucie, że to są nasi sąsiedzi, nasi mieszkańcy, koledzy, to są ci, którzy żyją między nami i nam służą. Stąd takie zaufanie. Panie Ministrze, dziękuję za przychylność dla naszego powiatu. Dziękuję za dobro, jakie spływa na teren powiatu wysokomazowieckiego, oby tak dalej. Mam nadzieję, że spotkamy się niedługo na oficjalnym otwarciu naszego nowego posterunku policji.

 

W Posterunku Policji w Sokołach podległym Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem służbę pełni sześciu funkcjonariuszy, w tym kierownik Posterunku Policji, trzech funkcjonariuszy dzielnicowych oraz dwóch funkcjonariuszy służby patrolowo-interwencyjnej. Nowa siedziba Posterunku Policji w Sokołach przy ulicy Nowy Świat znajduje się na działce o powierzchni 1027 metrów kwadratowych. Powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosić ponad 171 metrów. W strefie ogólnodostępnej znajdzie się pomieszczenie poczekalni z ławkami, dostępne ze strefy wejściowej. W jednostce przewidziano miejsca magazynowe, szatnie wraz z zapleczem sanitarnym, pokój  socjalny i kotłownię, a także pomieszczenia, w których pracować będą funkcjonariusze.