Aktualności

Wysokomazowieccy policjanci o bezpieczeństwie w czasie ferii


30 stycznia dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu wysokomazowieckiego miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, podczas którego dowiedziały się m.in. o zasadach bezpieczeństwa, jakie należy zachować w czasie ferii zimowych.

 

W szkoleniu, które przeprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego udział wzięły dzieci z rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu wraz z opiekunami. Podczas spotkania funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji opowiedzieli o zagrożeniach, jakie czyhać mogą zarówno na dzieci jak i dorosłych w okresie ferii, podczas zabaw na śniegu oraz uprawiania zimowych sportów. Zwrócili także uwagę opiekunów na niebezpieczeństwa, czekające w internecie, takie jak próby oszustw, wyłudzeń, kontakt dzieci z nieznajomymi czy też nękanie na forach internetowych lub portalach społecznościowych.

 

Obecne na spotkaniu dzieci wzięły udział w przygotowanym przez policjantów pokazie i przy pomocy odpowiednich rekwizytów miały okazję wcielić się w kierowców, policjantów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypomnieli zasady przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drogach oraz konieczności noszenia odblaskowych elementów po zmroku. Dzieci otrzymały od policjantów własne odblaskowe opaski na nadgarstki oraz wzięły udział w zabawie w kalambury, która pomogła utrwalić przyswojoną podczas szkolenia wiedzę.

 

Po szkoleniu odbyło się organizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie spotkanie grupy wsparcia, podczas którego opiekunowie zastępczy mogli podzielić się swoimi problemami oraz wymienić doświadczeniami z innymi uczestnikami.